Španija rutinski nadigrala Češku, Švajcarci nadigrali Portugal rekordnim golom

Švajcarci su priredili svojevrsno iznenađenje nadigravši tim Portugala na svom terenu sa 1:0, a dotatna senzacija večeri je i to što su uspeli da postave i novi vremenski rekord u postizanju pogotka.

Naime, Haris Seferović napadač Švajcaraca je postigao najbrži gol u istoriji takmičenja već u prvom napadu u 57. sekundi utakmice!

Domaćini su potom uspeli d očuvaju prednost do kraja meča protiv znatno izmenjenog sastava Portugalaca koji su ostali bez vodeće pozicije u grupi.

U drugom meču Španci nisu dozvolili iznenađenje u duelu sa timom Češke i rutinski sa 2:0 došli do prvog mesta na tabeli sa bodom prednosti nad Portugalcima.

Već u 22. minutu su poveli pošto Marko Asensio u kaznenom prostotu Čeha pronšao Karlosa Solera koji je zatresao mrežu za 1:0 sa koliko se otišlo na poluvreme.

U nastavku su domaćini prepuštali inicijativu gostim i napadali iz kontranapada a u 72. minutu dolaze do komačnih 2:0 pogotkom Pabla Sarabija koji se upisao u listu strelaca samo tri minuta pošto je ušao na teren umesto Asensija.

Sada Španija ima osam bodova, jedan više od Portugalije. Češka je na četiri, a Švajcarska sada na tri boda. Furija 24. septembra dočekuje Švajcarsku, dok Portugalija istog dana gostuje Češkoj.