SON I KEJN NEDOSTIŽNI: Raspoloženi Totenhem ubedljiv protiv Zvezde u Londonu

RANjENI „pevci“ su se podigli, razleteli i demolirali srpskog prvaka. Svu frustraciju i bes zbog krize i loših rezultata u prethodnom periodu, vicešampion Evrope iskalio je na crveno-belima u 3. kolu LŠ : Totenhem – C. zvezda -5:0 (3:0 ).Kada ih krene, Kejn, Son, Lamela i ostala Poketinova družina igraju na atomski pogon, što je previsoko i nedostžno za Zvezdine standarde. Večeras ih je sve htelo, nisu znali za milost. Igrači srpskog prvaka mogu samo da se nadaju da će biti bolje 6. novembra kada u sledećem kolu dočekuju ekipu iz Severnog Londona. Na „Marakani“ je uvek druga priča… PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Totenhem-Crvena zvezda 5:0 (FOTO/VIDEO) OKO 300 NAVIJAČA UZ CRVENO-BELE UPRKOS kazni UEFA, oko 300 navijača Crvene zvezde došlo je na Totenhemov stadion u svojoj režiji da bodri svoje ljubimce. Bili su smešteni na vrhu severne tribine odakle su se odlično čuli. Oni su navijali u istom ritmu svih 90 minuta, za razliku od domaćih, koji su sporadično dizali buku. Na 1:0 odlično se čulo „Svi u napad, `ajmo, ajde“, „UEFA mafija, Kosovo je Srbija“. Kad je domaćin poveo 2:0 stizalo je bodrenje „Igraj i bori se“. I kasnije, kada je njihov tim posustajao, oni nisu. Lavina u belom sručila se na Milana Borjana od starta i već u 16 minutu je bilo 2:0. Posle toga je Milojevićev tom zaigrao bolje otresitije, ali čim se otvorio prostor za brze kontre, domaćin je pred kraj prvog poluvremena stigao i do trećeg gola. Posle toga samo se čekalo koliko će golova završiti u Zvezdinoj mreži. U bajkovitim uslovima, u staklenoj kupoli od stadiona, vrednog preko milijardu funti, gde imate osećaj kao da ste stigli na neku drugu planetu, jer je sve blještavo, savršeno i moderno, beogradski crveno-beli nisu uspeli da se najbolje snađu. Dozvolili su da ih protivnik kazni već posle prve greške. I to iz prekida, segmenta igre gde su uvek bili jaki. U 9. minutu, kod kornera je napravljen „košarkaški“ blok za Harija Kejna, a on je neometan glavom sa peterca matirao Borjana – 1:0. Rano vođstvo je podiglo samopouzdanje Poketinovom timu, sve je u igri njegovog tima bilo brzo, snažno, precizno i ubojito. Goste je na muke počeo da stavlja Son. Proigravao je Koreanac saigrače, ali još više se istakao turbo ubacivanjima koja seku rivala na sitne komade. U 16. minutu pretvorio je asistenciju Lamele u svoj prvi gol, a da je brz kao munja, videlo se i u 44. minutu kada ni lasom nisu mogli da uhvate u kontri. Sam ispred Borjana lagano je poentirao.PROČITAJTE JOŠ: TOTENHEM NIJE ZABORAVIO BUNjEVČEVIĆA: Tužno je što nije sa nama (VIDEO) Trener Crvene zvezde Vladan Milojević, u elegantnom kaputu, pokušavao je savetima i gestikulacijama da malo razmrda ekipu, podigne igrače. Oni su pokušavali kako-tako da uzvrate, napravili su nekoliko solidnih akcija, Marin je uputio i dva opasna udarca. Međutim, počasnog gola nije bilo, a ni leka protiv rastrčanih „pevaca“. Argentinac Lamela je u 57. najavio Zvezdinu katastrofu, a kada je Hari Kejn postigao svoj drugi gol u 72. minutu za 5:0, zapretio je i najteži poraz Crvene zvezde u Evropu, gori nego protiv Pari Sen Žermena u Parizu prošle godine. PROČITAJTE JOŠ: LŠ: Bajern preokrenuo protiv Olimpijakosa, Siti ubedljiv, „minimalac“ Reala Ipak, do njega nije došlo. Zvezdina odbrana je izdržala iako je Kejn „grizao“ kao da je 0:0. Ostalo je 5:0, domaći navijači su otpevali svoju himnu u ritmu pesme „Kad sveci marširaju“.Fudbaleri Crvene zvezde sportski su na sredini terena čestitali mnogo boljem protivniku. Nisu mogli ni malo da im naude. Sigurno će pokušati za dve nedelje. STRELCI: Kejn u 9. i 72, Son u 16. i 44. minutu. i Lamela u 57. minutu Stadion Totenhema. Gledalaca: 51.743. Sudija: Marko Guida (Italija) 7.TOTENHEM: Gazaniga – – Orije 7, Sančez 7, Vertongen 7, Dejvis 7 – Ndombele 7, Sisoko 7,5 – Lamela 7,5, Son 8 (od 68. Dajer), Ali 7 (od 79. Lo Selso) – Kejn 7,5.C. ZVEZDA: Borjan 5 – Gobeljić 5,5, Degenek 5, Milunović 5, Rodić 5,5 – Kanjas 5 (od 62. Petrović ), Vulić 5 – Garsija 5, La Para 5 (od 82. Vukanović -), Marin 6 – Tomane 5 (od 62. Pavkov).IGRAČ UTAKMICE: Son (Totenhem).