ŠKOTSKI DERBI: Seltik dva puta gubio, pa sa igračem manje srušio Rendžers

PRED50.000 gledalaca, Rendžers nije uspeo kao domaćin da dođe ni do boda u 411. derbiju sa Seltikom, koji mu sada beži devet koraka na tabeli – 2:3 (Vindas 3, Kandelas 26 – Rogić 11, Dembele 45+1, Eduard 69). Rendžer je poveo već u trećem minutu sjajnim udarcem Džona Vindasa, koji je postigao 11. gol u poslednjih devet utakmica.Međutim, već u 11. izjednačio je Tom Rogić. Zalomio je čuvare sa desnog krila i poslao „kiflu“ pored nemoćnog Foderingama, mada mu je malo pomogao i odbitak od Bejtsa. Domaćin vraća prednost u 26. minutu, defanzivci Seltika ne uspevaju da izbiju loptu iz opasne zone, a na nju natrčava Portugalac Kandejas i zakucava je u mrežu iza leđa Bejna.Ali, u nadoknadi prvog poluvremena Seltik neočekivano opet poravnava. Sjajni Musa Dembele je izdržao pritisak Kardosa i uhvatio volej nakon dodavanja Skota Brauna, te lobovao Foderingama za 2:2 na Ajbroksu posle prvog poluvrmena.Gosti su u 57. ostali sa igračem manje. Šimunović je dobio crveni karton zbog oštrog starta, ali nije Rendžers uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć. Morelos je u 68. prokockaošansu da vrati vođstvo svom timu,ali mu je golman Seltika paradom zaustavio šut. Samo minut kasnije usledila je kazna. Eduardo, koji je sa klupe ušao u igru dva minuta ranije, posle solo prodora doneo je prvo vođstvo Seltiku u utakmici, a ispostavilo se i pobedu 3:2.