SERIJA A: Mihajlović i Bolonja slavili u Torinu, Spal šokirao Romu

Fudbaleri Bolonje pobedili su večeras Torino u gostima sa 3:2, u 28. kolu Serije A.To je druga vezana pobeda ekipe koju sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović. Domaćin je poveo u šestom minutu autogolom Pulgara, da bi Poli u 29. izjedančio, a Pulgar potom pogodio sa penala i tako se iskupio za prethodnu grešku. Orsolini je u 64. minutu „overio“ trijumf da bi Ico u 89. minutu samo ublažio poraz. Oba tima su meč završila sa desetoricom pošto su Aina na jednoj i Lijanko Vojnović na drugoj strani dobili po drugi žuti karton.Bolonja je tako prekinula veliki niz Torina bez poraza.Torino je šesti na tabeli sa 44 boda, dok Bolonja sa 17 zauzima 17. mesto.Spal je prethodno napravio veliko iznenađenje pobedom nad Romom sa 2:1. Domaćin je poveo preko Faresa u 22. minutu, Peroti je sa penala izjednačio u 53, da bi Petanja sedam minuta kasnije takođe sa „bele tačke“ pogodio i doneo tri boda svom timu.U prvom meču dana je viđena goleada i pobeda Sampdorija na gostovanju Sasuolu – 5:3.