SERIJA A: Dibala heroj Juventusa, Imobile spasao Lacio

Juventus sada deluje kao tim koji niko ne može da zaustavi na putu ka novoj tituli prvaka Italije.“Stara dama“ je pobedila Udineze sa 2:0, a Masimilijano Alegri dobio opciju više u napadu, i to kakvu – Paula Dibalu, koji je u poslednjih osam dana postigao četiri gola.Prvo je rešio derbi sa Lacijom prošle subote iz bukvalno jedine velike šanse na utakmici, onda je u sredu dao gol za plasmana u četvrtfinale Lige šampiona u duelu sa Totenhemom, a sada je sve začinio sa dva pogotka protiv Udinezea u Torinu. Lacio je izbegao poraz u 95. minutu na Sardiniji. Kaljari je dva puta vodio, prvo golom Pavoletija, a onda i Barelje sa bele tačke u 74. minutu, ali su gosti prvo zahvaljujući autogolu, a onda i Imobileu, koji je u 95. minutu doneo bitan bod svom timu, ali oduzeo dva još važnija Kaljariju. Povratnik u nacionalni tim, Dušan Basta igrao je svih 90 minuta, dok je Sergej Milinković-Savić meč počeo sa klupe, a u igru je ušao u 64. minutu.Jedan gol bio je dovoljan čvrstoj ekipi iz Bergama da pokori Bolonju. Postigao ga je Martin De Ron u 83. minutu. Važnu pobedu zabeležio je i Krotone i utekao iz zone ispadanja, bar za nedelju dana. Njihova žrtva, u pravom smislu te reči, bila je Sampdorija koja je doživela ubedljiv poraz od 4:1. Remi u duelu Sasuola i SPAL-a nije zadovoljio ni jedne ni druge. Gosti su poveli preko Antenučija, izjednačio je Babakar iz penala, a domaći su u prvom poluvremenu imali još jedan jedanaesterac koji nije realzovao Politano. Obe ekipe će se do kraja prvenstva grčevito boriti za opstanak.RezultatiJuventus – Udineze 2:0(Dibala 20, 49)Kaljari – Lacio 2:2(Pavoleti 25, Barela (penal) 74 – Ćepiteli (autogol) 35, Imobile 90+5)Krotone – Sampdorija 4:1(Trota 6, 37, Stojan 23, Sivestre (autogol) 85 – Sapata 70)Bolonja – Atalanta 0:1(De Ron 83)Fiorentina – Benevento 1:0(Viktor Hugo 25)Sasuolo – Spal 1:1(Babakar (penal 31)- Antenući 27)