Sautempton pokvario Vernerov šou na „Stamford bridžu“

Kakvo je pojačanje Čelsi dobio u liku Tima Vernera videlo se u utakmici petog kola Premijer lige, u kojem su "plavci" savladali Saitempton 3:2.

Nemac je postigao svoje prve golove u engleskom šampionatu, a ne zna se koji je bio lepši. Prvo je "poslao po burek" Vestergora, promešao odbranu gostiju i rutinski savladao Mekartija, da bi posle još jedne solo-akcije doneo ekipi Frenka Lamparda dva gola prednosti.

Sautempton je smanjio do poluvremena preko Danija Ingsa, da bi Če Adams u nastavku iskoristio smušenost Zime i Kepe i izjednačio rezultat.

Samo minut kasnije Čelsi ponovo bodi. Akciju Pulišića i Vernera pogotkom završava Kaj Haverc, ali "sveci" u finišu meča dolaze do velikog boda, posle još jedne gužve u kaznenom prostoru Čelsija – strelac je bio Vestergor.

Čelsi je šesti na tabeli sa osam osvojenih bodova, Sautempton je 10. sa bodom manje.