Sari srećan zbog trijumfa: Nije lako pobediti Siti ili Gvardiolu; Pep: Nemam zbog čega da žalim

Trener fudbalera Čelsija Mauricio Sari rekao je da je njegova ekipa zaslužila večerašnju pobedu protiv Mančester sitija u Premijer ligi.- Zadovoljan sam pobedom, pošto nije lako pobediti Mančester siti ili Pepa Gvardiolu. Zadovoljan sam mentalitetom ekipe u današnjoj utakmici. Teško nam je da pronađemo motivaciju, ali kada smo motivisani, onda smo veoma jak tim. Danas smo bili odlučni i igrali smo uz pravi nivo agresivnosti – rekao je Sari, preneli su britanski mediji.Čelsi je na Stamford Bridžu pobedio Mančester siti sa 2:0 i naneo mu prvi poraz u sezoni.- Moji igrači moraju ovako da nastave. Dobro smo počeli drugo poluvreme i na kraju smo zaslužili pobedu – rekao je Sari, koji je prekinuo niz od tri poraza protiv Gvardiole i zabeležio prvu pobedu protiv tog španskog trenera.PROČITAJTE JOŠ: PL: Čelsi naneo prvi poraz Sitiju, Junajted „zakucao“ Fulam za dno tabele, Salah raspucan, Liverpul na vrhuSiti je pretrpeo prvi poraz u Premijer ligi još od prošle sezone, kada je u aprilu izgubio od Mančester junajteda sa 2:3.- Čelsi je dobar tim sastavljen od dobrih igrača, ali u prvom poluvremenu bilo je neverovatno, bili smo izuzetni. Sveukupno, bili smo fantastični, nemam zbog čega da žalim. Pokazali smo da želimo da pobedimo, stvarali smo šanse. Oni su imali jednu u 44 minuta i primili smo gol, to se ponekad dešava – rekao je Gvardiola.On je dodao da je kvalitetnim ekipama dovoljna i polušansa za gol.- Kada si bolji, onda stvaraš šanse, a oni ne mogu da igraju kako žele. Oni su navikli da imaju posed lopte 75 odsto, a to nisu mogli. Ali, na ovakvom nivou i u Ligi šampiona kvalitet protivniku omogućava da iz polušanse postigne gol. To je realnost – rekao je Gvardiola.