Sampdorija i Sasuolo podelili bodove

Ekipa iz Đenove je „zakucana“ na poslednjoj poziciji pa će se naredne sezone takmičiti u Seriji B.

Sampdorija je prva stigla do vođstva. Gabijadini je u 8. minutu meča iskoristio pospanost poslednje linije Sasuola, ukrao loptu Ferariju nakon čega je bio jedan na jedan sa golmanom domaćih pa je rutinski ubacio loptu u mrežu.

Samo minut kasnije, domaći su po ko zna koji put ove sezone izgbili stečenu prednost. Berardi je sa polovine terena krenuo ka golu Sampdorije, odigrao dupli pas sa Seidom, pa pogodio poravnavajući rezultat 1:1.

Novo razočarenje za navijače na stadionu „Luiđi Feraris“ usledilo je u 11. minutu kada je Enrike doneo preokret na meču i rezultat kojim je završeno prvo poluvreme.

Sasuolo je bio još konkretniji i ofanzivniji u drugom delu meča, ali ih je pobede koštala gužva u finišu meča. U 82. minutu nakon kornera, lopta je u gužvi pogodila stativu, a potom i Erlića od kog se lopta odbila u gol, pa je Sampdorija stigla do izjednačenja.