Remi u Ivanjici, Javor iznenadio Zvezdu

Ekipa Javora prva je naterala Crvenu zvezdu na remi u ovogodišnjem izdanju Linglong Superlige.

Tim iz Ivanjice pružao je veliki optor, igrao otvoren meč protiv šampina domaćeg prvenstva.

Javor je došao u 25. minutu, kada je Petković doveo domaće u vođstvo.

Crvena zvezda je konstantno napadala, pogotovo u drugom poluvremenu, ali dugo nije uspevala da slomi otpor Javora.

Domaća ekipa pretila je u nekoliko navrata i mogla da postigne i drugi gol, ali su u tim situacijama odlično reagovali Borjan i Milunović.

Kako je vreme odmicalo, Zvezdine šanse su se ređale, ali Boaći, Simić, Ben i Tomane nisu iskoristili te šanse. Boaćijev gol u 82. minutu poništen je zbog ofsajda.

Javor je imao prednost sve do 87. minuta, kada je odličnu Zvezdinu akciju u gol pretvorio Jevtović. Odličan prodor Simića po levoj strani, Boaći potom odlaže loptu za Jevtovića, koji postavlja konačnih 1:1.

Nakon 16. kola Zvezda je lider na tabeli sa 40 bodova, sedam više od Vojvodine koja ima i meč više.