Remi protiv Vojvodine dovoljan TSC-u za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona

TSC je kroz cilj Superlige Srbije prošao kao drugoplasirani i naredne sezone predstavljaće Srbiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Čukarički će u kvalifikacijama za Ligu Evrope igrati od poslednje runde – plej-ofa, tako da je obezbedio sigurno učešće u Ligi konferencija. U kvalifijacijama za ligu Konferencija igraće Partizan i Vojvodina. Crvena zvezda je ranije obezbedila direktno učešće u Ligi šampiona kao prvak Srbije.

TSC je na svom terenu u izuzetno uzbudljivom meču odigrao nerešeno protiv Vojvodine. Domaćin je poveo u 66. minutu, strelac je bio Ilić iz jedanaesterca. Izjednačio je Čumić u 77. minutu.

Do kraja meča beležimo još nekoliko izglednih prilika pred oba gola, ali nije bilo promene rezultata.

U drugom današnjem meču Čukarički je čekao kiks TSC-a, ali nije uspeo da dočeka poraz tima iz Bačke Topole. Brđani su na svom terenu savladali Radnički iz Kragujevca sa 2:1.

Sva tri gola postignuta su u prvom deli igre, za šest minuta. Domaćin je poveo preko Stojanovića u 15. minutu. Izjednačio je Vidović tri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Stojanović svojim drugim golom u 21. minutu susreta.