Remi Liverpula i Brajtona, het trik Trosara na „Enfildu“

Debitant na klupi Brajtona Roberto De Zerbi može da bude zadovoljan jer je Brajon treći put zaredom neporažen napustio Enfild.

Brajton je na šok domaćih navijača imao dva gola prednosti već u 18. minutu posle čega su se „galebovi" odlukom trenera De Zerbija povukli da brane rezultat.

Svoja prva dva gola na meču, u 4. i 17. minutu postigao je Leandro Trosar povremeni reprezentativac Belgije.

Nakon primljenih golova domaćin je uspeo da konsoliduje svoje redove i na poluvreme ode sa jednim golom zaostatka nakon što je Firmino u 31. minutu na asistenciju Salaha uspeo da zatrese mrežu Roberta Sančeza.

Ulaskom u igru Luisa Dijaza na poluvremenu, Liverpul je postao sve opasniji i konkretniji po levoj strani pa je kazna za povlačenje Brajtona usledila u 54. minutu novim golom Firmina za 2:2.

Euforiju na stadionu izazvao je autogol Adama Vebstera kog je lopta nesrećno pogodila u rame i odbila se u gol u 63. minutu, čime je Liverpul poveo sa 3:2.

Slavlje domaćih navijača u 84. minutu prekinuo je fenomenalni Leandro Trosar kada je postigao svoj treći gol i tako krunisao fenomenalnu partiju.

Trener Belgije Roberto Martinez biće na mukama da odluči hoće li povesti ovog dvadesetsedmogodišnjeg napadača na Mundijal.