Remi Lestera i Evertona

Lester je remijem na svom stadionu izašao iz zone ispadanja i trenutno se nalazi na 16. mestu sa 30 bodova, a Everton je na pretposlednjoj poziciji u Premijer ligi.

Gostujući tim je poveo u 15. minutu, nakon što je sa penala precizan bio Dominik Kalvert-Luin.

Lester je stigao do izjednačenja preko Sojundžua u 22., a 11 minuta kasnije Džejmi Vardi je doneo prednost domaćem timu, 2:1.

Imao je priliku Lester da u devetom minutu nadoknade prvog poluvremena postigne i treći gol, ali je udarac Džejmsa Medisona sa bele tačke odbranio golman gostiju Džordan Pikford.

Everton je do boda došao pogotkom Aleksa Ivobija u 54. minutu.

U sledećem kolu Lester gostuje u Londonu kod ekipe Fulama, a Everton putuje u Brajton na megdan istoimenoj ekipi.

Do kraja Premijer lige vodiće se grčevita borba za opstanak u kojoj će učestvovati i pomenuti rivali.