Remi Lacija i Napolija u Rimu, Inter minimalnim rezultatom bolji od Fjorentine

Lacio je remijem propustio šansu da se izjednači na tabeli sa Atalantom koja se nalazi na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Utakmica koja je nosila epitet jednog od derbija kola nije opravdala očekivanja. Viđen je tek jedan šut u okvir gola tokom čitavog meča u kom je Napoli imao veći posed lopte, ali nije uspeo da ozbiljnije zapreti rivalu.

U prvom meču nedeljnog programa Đenova je savladala Leče nakon preokreta rezultatom 2:1. Crnogorski reprezentativac Nikola Krstović doveo je goste u prednost u 31. minutu, ali su Mateo Retegui u 70. i Kejleb Ekuban u 76. minutu svojim golovima doneli pobedu Đenovi.

Monca je golom Andree Kolpanija u 31. minutu nadigrala Sasuolo, dok su Verona i Frozinone podelili bodove u meču koji je završen rezultatom 1:1.

Tomas Suslov je postigao gol za domaće u nadoknadi vremena prvog poluvremena, da bi Kajo Horhe doneo Frozinoneu bod golom u 58. minutu.