Remi Čelsija i Barnlija, Totenhem posle preokreta bolji od Lutona

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da iskoriste igrača više kojeg su imali od 40. minuta i upišu pobedu.

Domaćin je zatresao mrežu Murića već u 20. minutu, ali je gol Diasija poništen posle VAR intervencije zbog igranja rukom.

U 40. minutu, Asinjon je skrivio jedanaesterac napravivši start kojim je zaradio drugi žuti karton, a Kol Palmer je četiri minuta kasnije bio efikasan sa bele tačke.

Već po početku drugog dela, u 47. minutu Kulen je sa ivice jedanaesterca oštrim šutem savladao Petrovića. Čelsi je od tog trenutka zaigrao još agresivnije, kontrolisali su loptu skoro 80 odsto vremena, a Murić je konstantno bio izložen šutevima koje je uspevao da brani.

Rahim Sterling je u 78. minutu pronašao Kola Palmera koji se našao na dobroj poziciji u pravo vreme, pa je doneo novu prednost domaćinu.

Barnli je samo tri minuta kasnije uspeo da poravna na 2:2 i stavi tačku na utakmicu.

Totenhem nastavlja borbu za Ligu šampiona

Totenhem je posle preokreta nadigrao ekipu Lutona 2:1 čime nastavlja borbu za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Luton je poveo golom koji je Tahit Čong postigao u trećem minutu.

Domaćin je posle primljenog gola u potpunosti kontrolisao utakmicu. Iako su imali par dobrih prilika u prvom delu, na poluvreme su otišli bez promene rezultata.

Totenhem je do poravnanja stigao autogolom Ise Kaborea u 51, dok mu je pobedu doneo Son u 86. minutu.