Real stoprocentan i posle meča sa Napolijem, remi u Bragi

Uprkos oscilacijama i dobroj igri Napolija u pojedinim delovima meča u Madridu, Real je savladao goste iz Italije sa 4:2 i upisao i petu pobedu u Ligi šampiona ove sezone.

Napoli je je do samog kraja imao aktivan rezultat, ali Real se pitao za sve – imao terensku dominaciju, stvarao prilike, a samo zahvaljujući indisponiranom Hoseluu pobeda ekipe Karla Ančelotija nije bila ubedljivija.

Gosti su iznenadili i poveli u devetom minutu preko Simeonea, ali je samo dva minuta kasnije Rodrigo izjednačio na 1:1. „Kraljevski“ klub do poluvremena je došao do prednosti preko Džuda Belingema.

I u nastavku je Napoli zadao prvi udarac – Zambo Angisa je izjednačio na 2:2. Ipak, Real je u finišu ipak došao do pobede, a ključni trenutak je bila loša intervencija golmana Mereta, koji je dozvolio mladom Nikolasu Pazu da ga savlada udarcem sa distance.

Konačan rezultat postavio je Hoselu, koji je iskoristio svoju petu šansu na meču za 4:2.

Braga i Union igrali su bez pobednika 1:1.

Portugalski tim bio bolji rival u meču u kojem je veći deo igrao sa igračem manje zbog isključenja Niakatea.

Gosti su iskoristili brojčanu nadmoć i došli do prednosti golom Gosensa u finišu prvog poluvremena. Izjednačenje i važan bod Bragi doneo je Đalo u drugom poluvremenu.

Real je ubedljivo prvi sa 15 bodova, Napoli ima 7, Braga 4, a Union 2.

U poslednjem kolu Madriđani gostuju u Berlinu, dok će Napoli i Brga u Italiji odlučiti ko će u osminu finala sa drugog mesta u grupi.