Rajo Valjekano iznenadio Valjadolid, Đirona sigurna protiv Sevilje

Rajo Valjekano je došao do prve pobede u godini na gostujućem terenu najviše zahvaljujući krilnom napadaču Izi Palasonu koji je, na dodavanje Alvara Garsije, u 65. minutu postigao peti pogodak u sezomi i svom timu doneo pobedu.

Malo je nedostajalo da Palason bude tragičar meča jer je u prvom poluvremenu izveo jedanaesterac, a golman Valjadolida Đordi Masip je uspeo da odbrani njegov šut.

Ipak su u nastavku gosti uspeli da dođu do pobede kojom su stigli do osme pozicije na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Atletik Bilbao na poziciji više, Valjadolid je na 16. mestu sa 17 bodova.

Sevilja je u duelu sa Đironom nastavila negaativan niz iako su u prvom poluvremenu poveli pogotkom Kuasija već u 13 minutu i nagovestili da bi četvrtom pobedom u sezoni mogli krenuti bar ka sredini tabele.

Ipak domaćini to nisu dozvolili i uspeli su da načine rezultatski preokret golovima Kristijana Stuanija već na samom startu drugog poluvremena, a potom i Herere u 88. minutu za pobedu sa 2:1.

Đirona je tako došča do 21. poena i 11. pozicije na tabeli, a Sevilja sa 15 bodova ostala na 17. mestu na ivici zone ispadanja.