PRIMERA: Espanjol preokrenuo protiv Sosijedada, Atletiko ubedljiv

Atletiko Madrid je u derbi meču dana ubedljivo savladao Seltu 3:0 i smanjio zaostatak na osam bodova za Barselonom. Goste je u finišu poluvremena načeo Antoan Grizman, pa je u nastavku Atletiko mogao da igra kako i najviše voli – iz kontranapada. Demonstrirao je to domaći tim u 56. minutu, kada su nakon šanse Radoje, Grizman i Vitolo organizovali sjajnu kontru za 2:0. Ubedljiv trijumf potpisao je Argentinac Anhel Korea.Fudbaleri Espanjola savladali su Real Sosijedad 2:1, posle preokreta na svom RCDE stadionu u Barseloni. Baski su poveli krajem prvog poluvremena golom Vilijana Hozea, da bi domaćin izjednačio već u šestom minutu nastavka preko Lea Baptistaa.Dvadesetak minuta pre kraja golman gostiju Migel Anhel Moja obara protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru i Espanjol dobija penal.Moja se iskupio i odbranio šut Herarda Morena sa 11 metara, ali se lopta odbila nazad do napadača domaćeg tima koji pogađa za pobedu Espanjola.