PREPORUČIO SE I PAVKOV: Zvezda pobedila Spartak i ostala na čelu tabele Superlige

CRVENA zvezda je sa rezervnom postavom pobedila očekivano umorni Spartak ŽK na stadionu „Rajko Mitić“ 3:0 (1:0), u meču koji će se brzo zaboraviti, ali koji je praktično sam rešio Milan Pavkov. Stasiti i zaboravljeni napadač se na ovom meču preporučio treneru Vladanu Milojeviću možda i kao rešenje za revanš meč protiv Spartaka u Trnavi u utorak, ne samo golovima, već kretanjem i igrom. Dobijao je duele, čuvao loptu, asistirao, ni iz čega dao dva gola.PROČITAJTE JOŠ: Milojević: Pokazalo se da na sve mogu da računam; Gaćinović: Zvezda je velika inspiracija za nas Da nije bilo inspiracije Pavkova u 41. minutu slobodno bi moglo da se kaže da je Crvena zvezda bacila prvo poluvreme niz vetar. Visoki napadač je drugi put u tih uglavnom bezidejnih prvih 45 minuta uzeo stvar u svoje ruke, oslobodio se fintom Rakića i sa 17 metara iznenadio golmana Lučića. Bez energije, presinga, trčanja, ritma i ideja veznih igrača, pre svih Milijaša i Melega, crveno-beli su teško dolazili do gola dobro organizovanih Subotičana. Meleg je samo u 24. Minutu pokazao klasu, a Jevtović je iz čiste situacije pogodio stativu. Borbeni Pavkov namestio je Srniću zicer ali je izostala realizacija. Spartak je vrebao priliku iz kontri i prekida, posle kornera Tekijaški je ostao sam na sedam metara ali je šutirao pored gola.PROČITAJTE JOŠ: ŠTETA SKORO MILION EVRA: Najnovija kazna UEFA zadala Crvenoj zvezdi finansijski udarac Kopi pejst i u nastavku. Ništa do 68. Minuta a onda je Hajdin bacio aut, Milan Pavkov u sendviču iz peterca glavom je poslao loptu preko Lučića u mrežu. Nije moglo jednostavnije. „Golubovi“ su se tu prizemljili, Zvezda je u lakom ritmu tražila i treći gol a Meleg i Srnić su propustili odlične prilike, ali je na kraju pogodio Babić. SUTRA ZA TRNAVUCRVENA zvezda sutra putuje za Slovačku gde će u utorak od 20.30 (tv Arena 1) odigrati revanš meč 3. Kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Spartaka.Slovake zbog beogradskih 1:1 trese prava groznica, stadion je raspodat juče za nekoliko sati ali ni igrači srpskog prvaka neće biti bez podrške.CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 3:0 (1:0)STRELCI: Pavkov u 41. i 69. minutu i Babić u 90+3. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 5.278. Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5.CRVENA ZVEZDA: Popović – – Gobeljić 6,5, Sumaila 6,5 (od 63. Degenek -), Babić 7, Hajdin 6 – Jovančić 6 (od 46. Jovičić 7), Milijaš 6 (od 58. Simić 6,5) – Jevtović 6, Meleg 6, Srnić 6,5 – Pavkov 7,5.SPARTAK ŽK: Lučić 5,5 – Tekijaški 6, Ćalasan 6, Rakić 5,5, Milošević 6 – Marčić 6 (od 80. Dunđerski -), Čou 5,5 – Afum 5 (od 72. Šormaz -), Torbica 5,5, Vukčević 6,5 – Đenić 5 (od 46. Šimura 6).IGRAČ UTAKMICE: Milan Pavkov (C. Zvezda)