Potop Bajerna u Majncu, Dortmund ima priliku da se vrati na vrh Bundeslige

Pre nekoliko dana Bajern je eliminisan u četvrtfinalu Lige šampiona, a posle utakmice 29. kola i titula u Bundesligi „visi u vazduhu“.

Bavarci su poraženi u Majncu 3:1 i sada Borusija iz Dortmunda ima priliku da ih pretekne na prvom mestu na tabeli, u slučaju pobede „milionera“ protiv Ajntrahta.

Ekipa Tomasa Tuhela imala je prednost posle prvih 45 minuta utakmice u Majncu, ali je u nastavku doživela pravi potop.

Sadio Mane doneo je Bavarcima prednost u 29. minutu, ali je domaćin u samo 15 minuta uspeo da postigne tri pogotka, dođe do preokreta i tri boda – golove su postigli Ažork u 65, Bareiro u 73. i Martin u 79. minutu.

Majnc se ovim trijumfom vratio na šesto mesto na tabeli.

I u ostalim mečevima 29. kola viđeno je mnogo golova, najviše u Bohumu i Berlinu – po šest.

Bohum je ubedljivo poražen na svom terenu od Volfsburga 5:1. „Vukovi“ su već na poluvremenu imali tri gola prednosti, a zahvaljujući trijumfu vratili su se na osmo mesto na tabeli.

I Herta je poražena na svom terenu, tri boda iz Berlina odneo je Verder 4:2.

U još jednoj utakmici slavili su gosti – Keln je u Zinshajmu bio bolji od Hofenhajma 3:1.

Od 18.30 u Dortmundu se sastaju Borusija i Ajntraht, a domaćin u slučaju pobede ide na prvo mesto na tabeli.