PODELA BODOVA U ŽITKOVICU:Fudbaleri Trepče prekinuli pobedonosni niz

Sunčano subotnje popodne i pozitivna atmosfera na tribinama stadiona u Žitkovcu, na kojem je nekoliko stotina gledalaca došlo da bodri domaći tim, nisu bili dovoljni da fudbaleri Trepče iz Kosovske Mitrovice nastave pobedonosni niz. Nakon dve pobede ostvarene protiv ekipa koje se bore za sam vrh Šumadijko – Raške Zone, fudbaleri Trepče u 8. kolu odigrali su nerešeno 1:1 i podelili bodove sa ekipom Apolona iz Kraljeva. U prvom poluvremenu fudbaleri Trepče bili su dominantnija ekipa, ali svoju nadmoć nisu uspeli da krunišu golovima. Slaba završnica, kao i rana povreda Luke Popovića, uticali su da se na odmor ode bez golova. Očigledno da je iskusni strateg domaće ekipe Mikica Gošić imao šta da kaže svojim izabranicima u pauzi ovog meča, pa je drugo poluvreme krenulo na najbolje moguće. Već u prvom minutu, centarfor domaćih Lalić je doveo svoju ekipu u vođstvo od jedan nula. I kada su svi očekivali da će domaći napasti i sa još nekim pogotkom osigurati pobedu, gosti iz Kraljeva su se povratili i uspostavili ravnotežu na terenu. Igralo se između dva gola, uz povremene pretnje domaćih igrača, ali je u 76. minutu stigao hladni tuš. Centar šut sa leve strane, iskoristila je „trojka“ gostiju Pavić i sa par metara, udarcem glavom, poslao loptu iza leđa golmana Jovanovića. U narednih petnaestak minuta domaći su činili sve da ponovo dođu do prednosti, ali uz neprecoznost u odlučujućim trenutcima izostala je i sportska sreća. Čestitajući gostima na osvojenom bodu i fer i korektnoj igri trener Trepče Mikica Gošić nije skrivao nezadovoljstvo učinkom svojih fudbalera. – Nismo dobro ušli u meč, nije ispoštovan dogovor iz svlačionice i zato je rezultat takav kakav je. Očigledno je da ekipa nema potrebnu zrelost u igri i da će trebati vremena da se to ustali – rekao je Gošić. On je dodao da je cilj ove sezone da Trepča ostane u ligi i da stvori ekipu koja će naredne godine pokušati da izbori plasman u viši rang takmičenja. POVRATAK STARE SLAVE Ambicije novog rukovodstva kluba je da „Trepču“ vrati na staze stare slave, a u tom cilju dovedene su i brojna pojačanja. Pored trenera Gošića, koji je vodio brojne prvoligaške ekipa, zeleno – crni dres od ove sezone obukli su Žarko Karamatić i Dragoljub Sedlarević (Mokra Gora), Dragan Ivanović, Nikola Đorđević, Goran Jovanović i Strahinja Lazić (Polet 1980 Laplje Selo) i Nenad Jovanović (Trajal Kruševac).