Počinje elitno fudbalsko nadmetanje, Mančester siti brani titulu Lige šampiona

Po sistemu nadmetanja timovi po grupama igraju svako sa svakim, uz jedan meč kod kuće i jedan u gostima, a po dve najbolje plasirane ekipe iz svake grupe prolaze u nokaut fazu takmičenja, odnosno osminu finala.

I u nokaut fazi klubovi će igrati po dve utakmice, jednu kod kuće, a drugu u gostima. Dalje prolazi ekipa koja ima bolju gol razliku iz ta dva meča.

Vrlo uzbudljive i krajnje neizvesne utakmice očekuju se širom Evrope u Milanu, Barseloni, Parizu… ali će pažnja ovdašnje javnosti biti usmerena ka Velikoj Britaniji.

Žreb ili sudbina odlučili su da Mančester siti u grupi G počinje odbranu titule sa šampionom Srbije Crvenom zvezdom u svojevrsnom istoriskom meču jer se do sada nikada nisu sreli na ovom nadmetanju.

Taj meč možete pratiti u direktnom prenosu na Prvom programu RTS-a, a njegov tok možete pratiti i na našem portalu.

Gvardiolin tim mnogi smatraju najboljim na svetu u ovom momentu, a u pitanju je jedna od najskupljih ekipa današnjice čija vrednost doseže milijardu evra, što su opravdali prethodne sezone osvojivši triplu krunu.

Na drugoj strani crveno-beli su osvojili duplu titulu u našoj zemlji i nameravaju da ispisuju nove stranice bogate klupske istorije.

Utakmica Mančester sitija i Crvene zvezde na Stadionu Etihad počinje u 21 čas uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a, a njen tok možete pratiti i na našem portalu.

Grupe i termini utakmica:

Grupa A

20.09.2023. – Galatasaraj – Kopenhagen

20.09.2023. – Bajern Minhen – Mančester junajted

03.10.2023. – Mančester junajted – Galatasaraj

03.10.2023. – Kopenhagen – Bajern Minhen 

24.10.2023. – Galatasaraj – Bajern Minhen

24.10.2023. – Mančester junajted – Kopenhagen

08.11.2023. – Bajern Minhen – Galatasaraj

08.11.2023. – Kopenhagen – Mančester junajted

29.11.2023. – Galatasaraj – Mančester junajted

29.11.2023. – Bajern Minhen – Kopenhagen

12.12.2023. – Mančester junajted – Bajern Minhen 

12.12.2023. – Kopenhagen – Galatasaraj

Grupa B

20.09.2023. – Sevilja – Lens

20.09.2023. – Arsenal – PSV

03.10.2023. – Lens – Arsenal

03.10.2023. – PSV – Sevilja

24.10.2023. – Sevilja – Arsenal

24.10.2023. – Lens – PSV

08.11.2023. – Arsenal – Sevilja

08.11.2023. – PSV – Lens

29.11.2023. – Sevilja – PSV

29.11.2023. – Arsenal – Lens

12.12.2023. – Lens – Sevilja

12.12.2023. – PSV – Arsenal

Grupa C 

20.09.2023. – Real Madrid – Union Berlin

20.09.2023. – Braga – Napoli 

03.10.2023. – Union Berlin – Braga 

03.10.2023. – Napoli – Real Madrid

24.10.2023. – Braga – Real Madrid

24.10.2023. – Union – Napoli

08.11.2023. – Napoli – Union Berlin

08.11.2023. – Real Madrid – Braga

29.11.2023. – Real Madrid – Napoli

29.11.2023. – Braga – Union Berlin

12.12.2023. – Napoli – Braga

12.12.2023. – Union Berlin – Real Madrid

Grupa D 

20.09.2023. – Real Sosijedad – Inter

20.09.2023. – Benfika – Salzburg

03.10.2023. – Salzburg – Real Sosijedad

03.10.2023. – Inter – Benfika

24.10.2023. – Inter – Salzburg

24.10.2023. – Benfika – Real Sosijedad

08.11.2023. – Real Sosijedad – Benfika

08.11.2023. – Salzburg – Inter

29.11.2023. – Benfika – Inter

29.11.2023. – Real Sosijedad – Salzburg

12.12.2023. – Inter – Real Sosijedad

12.12.2023. – Salzburg – Benfika

Grupa E

19.09.2023. – Fejnord – Seltik

19.09.2023. – Lacio – Atletiko Madrid

04.10.2023. – Atletiko Madrid – Fejnord

04.10.2023. – Seltik – Lacio

25.10.2023. – Fejnord – Lacio

25.10.2023. – Seltik – Atletiko Madrid

07.11.2023. – Atletiko Madrid – Seltik

07.11.2023. – Lacio – Fejnord

28.11.2023. – Lacio – Seltik

28.11.2023. – Fejnord – Atletiko Madrid

13.12.2023. – Atletiko Madrid – Lacio

13.12.2023. – Seltik – Fejnord

Grupa F

19.09.2023. – Milan – Njukasl

19.09.2023. – PSŽ – Borusija Dortmund

04.10.2023. – Borusija Dortmund – Milan

04.10.2023. – Njukasl – PSŽ

25.10.2023. – PSŽ – Milan

25.10.2023. – Njukasl – Borusija Dortmund

07.11.2023. – Borusija Dortmund – Njukasl

07.11.2023. – Milan – PSŽ

28.11.2023. – PSŽ – Njukasl

28.11.2023. – Milan – Borusija Dortmund

13.12.2023. – Borusija Dortmund – PSŽ

13.12.2023. – Njukasl – Milan

Grupa G

19.09.2023. – Jang Bojs – Lajpcig

19.09.2023. – Mančester Siti – Crvena Zvezda

04.10.2023. – Lajpcig – Mančester Siti

04.10.2023. – Crvena Zvezda – Jang Bojs

25.10.2023. – Lajpcig – Crvena Zvezda 

25.10.2023. – Jang Bojs – Mančester Siti

07.11.2023. – Mančester Siti – Jang Bojs

07.11.2023. – Crvena Zvezda – Lajpcig

28.11.2023. – Mančester Siti – Lajpcig

28.11.2023. – Jang Bojs – Crvena Zvezda

13.12.2023. – Lajpcig – Jang Bojs

13.12.2023. – Crvena Zvezda – Mančester Siti

Grupa H 

19.09.2023. – Barselona – Antverp

19.09.2023. – Šahtjor Donjeck – FK Porto

04.10.2023. – Antverp – Šahtjor Donjeck

04.10.2023. – FK Porto – Barselona

25.10.2023. – Barselona – Šahtjor Donjeck 

25.10.2023. – Antverp – FK Porto

07.11.2023. – Šahtjor Donjeck – Barselona

07.11.2023. – FK Porto – Antverp

28.11.2023. – Šahtjor Donjeck – Antverp

28.11.2023. – Barselona – FK Porto

13.12.2023. – FK Porto – Šahtjor Donjeck

13.12.2023. – Antverp – Barselona

(RTS)

Pošalji komentar
Najnovije iz rubrike