POBEDA „ORLOVA“: Mitrović „slomio“ Paragvajce

Fudbalska reprezentacija Srbije u Kruševcu je, u prijateljskom meču, savladala selekciju Paragvaja 1:0 (0:0).Kombinovani tim „orlova“ celim tokom meča je tražio put do mreže upornih gostiju, a trijumf ekipi Ljubiše Tumbakovića doneo je Aleksandar Mitrović golom u 90. minutu meča.Uskoro opširnije…PRVO POLUVREMEProšlo je deset minuta utakmice, još nije upućen ni jedan šut ka golu. Pošli su „orlovi“ malo otresitije ka golu rivala. Prvo je po desnoj srtani odlično prošao Radonjić, ušao je u kazneni prostor i sa gol aut linije poslao loptu u peterac, ali su defanzivci gostiju bili oprezni. U 15. minutu pokušao je Mladenović. Iskosa sa leve strane, sa desetak metara šutirao je snažno, ali je golman Paragvaja intervenisao i loptu izbio u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti za Paragvajce.PREČKA Najbolji pokušaj Srbije i sreća uz Paragvaj. U 25. minutu Adem Ljajić je primio loptu iskosa sa leve strane, fintom je izbacio čuvara, ušao u kazneni prostor i odlično šutirao, ali se na putu lopte ka mreži isprečila prečka.U poslednjih desetak minuta prvog poluvremena Paragvajci su preuzeli inicijativu, u 42. minutu su postigli i gol, ali je on opravdano poništen zbog faula jednog gostujućeg fudbalera prilikom pokušaja da dođe do lopte posle kornera.Na poluvreme se odlazi bez golova.DRUGO POLUVREMETumbaković je na poluvremenu odlučio da u svlačionici ostavi Nemanju Miletića i Luku Milivojevića, čija su mesta zauzeli Marko Gobeljić i Saša Lukić. CRVENI KARTON Paragvajci će od 53. minuta igrati sa igračem manje, pošto je isključen najbolji fudbaler ove selekcije Almiron. Fudbaler Njukasla je povukao kotrnu tri na dva, po levoj strani je ušao u kazneni prostor i potom, čini se prelako pao u pokušaju da iznudi penal. Arbitar Kajatazović je to okarakterisao kao pokušaj simuliranja, pokazavši Almironu drugi žuti karton.Napadaju „orlovi“, pokušavaju da iskoriste brojčanu prednost, ali nikako da u poslednjoj trećini terena napravi neki konkretan potez, kojim bi došli do prilike za gol. Trostruka izmena Tumbakovića u 67. minutu. Izašli su Mladenović, Kolarov i Maksimović, a šansu dobili Rodić, Milunović i Gudelj.GOOOOOL – Konačno se zatresla mreža gostiju, u 90. minutu strelac je Aleksandar Mitrović. Napadač Fulama je glavom savladao golmana Paragvaja, posle odličnog centaršuta Rodića sa leve strane.Igraće se tri minuta nadoknade vremena.