PL: Derbi kola pripao Liverpulu, „bomba“ Milivojevića iz slobodnjaka obeležila meč Sitija i Kristal Palasa

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Kristal palasa sa 3:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.Siti je poveo u 15. minutu golom Rahima Sterlinga, a isti igrač je duplirao prednost gostujuće ekipe u 63. minutu. Na 2:1 je u 81. minutu smanjio Luka Milivijević iz slobodnog udarca, ali je tačku na ovaj meč stavio Gabrijel Žezus pogotkom u 90. minutu.Siti se, nakon 27. pobede u šampionatu, vratio na prvo mesto na tabeli Premijer lige. Ekipa Pepa Gvardiole ima 83 boda, odnosno bod više od drugoplasiranog Liverpula koji kasnije danas na svom terenu igra protiv Čelsija.Na drugoj strani, Kristal palas je na 13. poziciji sa 39 osvojenih bodova.Siti u narednom kolu dočekuje Totenhem, dok će Kristal palas gostovati Arsenalu.Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu ekipu Čelsija sa 2:0, u derbi meču 34. kola Premijer lige.Golove za „crvene“ postigli su Sadio Mane u 51. i Mohamed Salah u 53. minutu.Liverpul se, nakon 26. pobede u šampionatu, vratio na prvo mesto na tabeli i sada ima 85 bodova, odnosno dva boda više od drugoplasiranog Mančester sitija koji ima meč manje.Na drugoj strani, Čelsi je četvrti sa 66 osvojenih bodova.U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se sve promenilo na samom početku nastavka.Prvo je u 51. minutu Mane pogodio mrežu Čelsija glavom, posle centaršuta Džordana Hendersona, da bi samo dva minuta kasnije na 2:0 povisio Salah sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.Nakon pogotka Salaha rasplamsala se borba na Enfildu. Najpre je šut oprobao Firmino, a potom je Čelsi u 59. minutu imao veliku priliku da se vrati u meč, ali je Eden Azar pogodio samo stativu.Do kraja meča tempo igre je opao, nije bilo velikih prilika pa je rezultat ostao nepromenjen.Ekipa Jirgena Klopa u narednom kolu gostuje Kardifu, dok Čelsi dočekuje Barnli.Utakmica na Enfildu počela je minutom ćutanja za žrtve tragedije na Hilsborou. Sutra se navršava 30 godina od tragedije na stadionu Hilsboro u kojoj je poginulo 96 navijača.