Petrović dva puta savladan protiv „fenjeraša“, Čelsiju samo bod

Posle velike pobede 4:3 u spektakularnom duelu sa Mančester junajtedom, igrači Čelsija se nisu nadovezali sa nova tri boda protiv poslednjeplasiranog tima Premijer lige. Ostali su na tek bodu

Goste iz Londona je u vođstvo doveo vremešni, ali spremni Tijago Silva već u 11. minutu.

Džejden Bogl je poravnao rezultat u 32. minutu, savladavši Đorđa Petrovića jakim i preciznim šutem sa desnog krila u bliži ugao.

Novu prednost je „plavcima“ doneo Noni Mandueke u 66. minutu vrlo efektnim pogotkom.

Ipak, da ništa nije gotovo do poslednjeg sudijskog zvužduka potvrdio je Oliver Mekbarni golom za remi u trećem minutu sudijske nadoknade.

Čelsi je na devetoj poziciji sa 44 boda i u narednom kolu dočekuje Everton. Šefild je na dnu sa 16 bodova, sledeći rival im je Brentford.