Petković vodio Dinamo do pobede, Tadić strelac u trijumfu Fenerbahčea

Hrvatski predstavnik će u Solun putovati sa dva gola prednosti.

Dinamo je u prednost doveo Bruno Petković u 37. minutu, da bi u 71. svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Fjorentina je u meču sa sedam golova uspela da na gostovanju pobedi Makabi Haifu.

Italijanski klub je u vođstvo doveo Mbala Ncola u drugom minutu, ali su domaći golovima Abdulaja Seka u 12. i Gadija Kinde u 29. minutu preokrenuli rezultat.

Lukas Beltran je izjednačio u 58. minutu, ali je Anan Halali devet minuta kasnije vratio Makabi u vođstvo.

Rolando Mandragora je u 73. minutu ponovo izjednačio, a crveni karton Šoa iz 80. minuta je olakšao Antonjinu Baraku da u 95. minutu donese pobedu Fjorentini.

Fenerbahče se sa velikom prednošću vraća u Istanbul, remi u Švajcarskoj

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Rojal Union u gostima sa 3:0 i odradili veći deo posla pred revanš za sedam dana.

Golove za tursku ekipu postigli su Miči Bačuaj u 20, Džajden Ostervold u 84. i Dušan Tadić sa penala u 94. minutu.

Servet i Viktorija Plzenj odigrali su meč bez golova.