Partizan, za razliku od 1966, neće pamtiti po dobrom gostovanje u Mančesteru: Ovo su neka druga vremena (FOTO, VIDEO)

DOŠLI su fudbaleri Partizana u Mančester po ostvarenje najlepših snova, a vratili su se u košmaru koji je po svemu viđenom, posebno u prvom poluvremenu, mogao da bude i gori. Nije “Teatar snova” stadion na kojem se oni često ostvaruju gostujućim ekipama, a Partizan je izgledao tako da mu ni čudo ne bi pomoglo da drugi meč u klupskoj istoriji protiv slavnog Mančester junajteda na njegovom stadionu upamti po dobrom, ovo su ipak neka druga vremena. Solskjerov tim se za sve pitao od početka do kraja i zasluženo overio prolaz u eliminacionu fazu Lige Evrope – 3:0 (2:0).Da će posla biti “đavolska” po Miloševićev tim moglo je da se namiriše već po uvodnih 15 minuta. Povijanje nesigurne odbrane crno-belih je najviše izazivao fenomenalni Markus Rašford, koji iz dve idealne pozicije nije uspeo da gurne loptu iza Stojkovićevih leđa. Kada mu to nije pošlo za nogom opredelio se da asistencijama muči nesigurnu defanzivu gostiju. Jedna takva majstorija iz 22. minuta kada je “provukao” loptu kroz četvoricu protivničkih igrača i spojio Grinvuda sa golom u potpunosti je odredila dalji tok meča.Najavio je Ole Gunar Solskjer dan ranije da će prvi gol izbaciti Partizan iz zone komfora i da će kasnije sve ići mnogo lakše njegovom timu. To ubacivanje kamenčića u crno-belu obuću iz 22. minuta je učinilo da svaka izgovorena reč Norvežanina u najavi dobije pun smisao.Mešavinom nesigurnosti i panike Partizan je došao u situaciju da strepi od gotovo svakog napada domaćina. Pored standardnih Rašfordovih viceva, u “maltretiranje” defanzive gostiju su se punopravno uključili Grinvud i Marsijal. Ovaj drugi je u 33. minutu delovao kao fudbaler sa video igrice odreagovavši posle kiks pasa Uroševića i brzinom i snalažljivošću, na kraju i preciznošću.Već tada utakmica je bila završena po pitanju rezultatske neizvesnosti, a na Miloševićevim izabranicima je bilo da u preostalih 60-ak minuta učine sve da izbegnu rezultatski brodolom. Na planu ofanzive je učinjeno toliko malo da je praktično jedino uzbuđenje bilo ono iz četvrtog minuta kada je Sadiku opravdano poništen gol zbog ofsajda.Kada je Markus Rašford epitet igrača utakmice “pečatirao” golom u 49. minutu delovalo je da će momci u crno-belim dresovima i u nastavku rešavati jednačine sa više nepoznatih. Što zbog Solskjerovog opredeljenja da Rašforda i Freda sačuva eventualnih povreda, što zbog mirnijeg pristupa i racionalnijeg trošenja vremena Partizanovih fudbalera sve je završeno već početkom drugog dela igre. Imali su crno-beli šta da vide u susretu sa moćnim rivalom, valjda i nauče.GROBARI BUČNIJI OD DOMAĆINANISU igrači Partizana bili na visini zadatka, za razliku od navijača koji su u većem delu utakmice uspeli da nadjačaju domaću publiku. Oko 1000 “grobara” smeštenih na južnoj tribini gromoglasno su pozdravili Miloševićeve pulene po završetku meča.MANČESTER – PARTIZAN 3:0 (2:0)STRELCI: Grinvud u 22, Marsijal u 33, Rašford u 49. minutu za Mančester junajted.Stadion: “Old Traford”. Gledalaca: 62.955. Sudija: Matijas Gestranijus (Finska) 6,5.MANČESTER: Romero – – Van Bisaka 7, Megvajer 6,5, Roho 7, Jang 7 – Mek Tominej 7 (od 75. Lingard -), Fred 7,5 (od 63. Garner -) – Grinvud 7,5, Mata 7, Rašford 8,5 (od 67. Pereira -) Marsijal 8.PARTIZAN: Stojković 6 – Miletić 5, Ostojić 5, S. Pavlović 5, Urošević 5 – Zdjelar 6, Šćekić 5,5 – Natho 5,5 (od 60. Tošić -), Suma 6, Asano 5,5 (od 70. Stevanović -) – Sadik 6 (od 85. Ivanović -)Igrač utakmice: Markus Rašford (Mančester junajted).