Partizan ubedljivo nadigrao Vojvodinu i derbiju

Već na samom startu meča Bibas Naćo je doneo vođstvo Partizanu pogotkom u 16. minutu da bi ga uveđao na 2:0 uspešnim izvođenjem jedanaesterca u 23. minutu i time praktično razrešio dileme o pobedniku svojevrsnog derbija 13. kola.

Napadači Partizana su narednih desetak minuta postigli još dva pogotka ali su oba poništena sudijskim odlukama.

Prvo je u 30. minutu Rikardo zatresao mrežu ali iz ofsada, a onda je u 43. minutu sudija posle konsultavije var tehnologije poništio pogodak Svetozara Markovića jer se nalazio u ofsajdu, ali to nije bitno uticalo na konačni ishod meča.

U drugom poluvremenu je Aleksandar Filipović na dodavanje Bibasa povisio na 3:0 u 61. minut, a domaćini su počasni pogotak postigli u 83. minutu zahvaljujući Urošu Nikoliću.

No to je bilo sve jer je već minut kasnije Samed Baždarpogotkom za 4:1 obezbedio sigurnu pobedu domaćina.

Zahvaljujući ovoj pobedi crno-beli su zadržali priključak vrhu tabele sa četvrte pozicije sa 24, a Vojvodina je ostala na sedmoj poziciji sa 22 boda.

Vodeća Crvena zvezda je u 13. kolu Superlige na stadionu „Karađorđe" savladala Mladost GAT rezultatom 4:0 i zadržala poziciju na vrhu tabele.