Ovako nešto još nije viđeno na utakmicama: Šta se dešava kada se sudije povrede? (FOTO)

Mnoštvo zanimljivih situacija može da se vidi na fudbalskim utakmicama. Jedna takva stiže sa meča odigranom u FA kupu, jednom od najstarijih takmičenja na svetu.Na “Vam stadionu” su u prvom kolu igrali niželigaši Akirington i Kru. Izgledalo je kao sasvim obična utakmica, ali se onda pretvorila u dramu.Prvo se linijski sudija Nil Her povredio u 20. minutu, pa je četvrti arbitar Alan Klejton morao da ga zameni. Međutim, onda se i on povredio. Uspeo je da izdrži na terenu do kraja prvog poluvremena.PROČITAJTE JOŠ: VIDEO: Postignut najluđi gol u srpskom fudbalu Tada su se svi dodatno unervozili. Klejton nije mogao da nastavi meč, pa glavni sudija nije znao šta da radi. Čitali su pravilnike, pokušavali da nađu rešenje.- Navijač Krua je došao do terena, rekao da je po zanimanju sudija i da će on da pomogne. Ljudi iz Akiringtona se sa tim nisu složili – otkrio je trener Krua Dejvis Artel za “BBC radio”.Tada je glavni sudija odlučio da pozove čoveka zaduženog za suđenje, Majka Džounsa, pa je posle razgovora sa Fudbalskim savezom Engleske (FA) odlučeno da meč može da se nastavi sa jednim pomoćnikom. Odlučili su da bacaju novčić, pa je preostali linijski sudija tako izabrao stranu na kojoj će se nalaziti u drugom delu i posle više od sat vremena pauze je meč nastavljen.- Nisam se složio sa tim bacanjem novčića. Sve ovo je bilo potpuno novo za mene – rekao je strateg Akiringtona Džon Kolmen.PROČITAJTE JOŠ: Bundesliga: Rušenje Berlinskog zida, pa goleada Herte i Lajpciga, Šalkeu samo bod (VIDEO) Na kraju je Kru pobedio sa 2:0 i prošao dalje, ali će ova utakmica ostati nešto o čemu će se pričati.