„Orlovi“ se ispromašivali, Irci u finišu oteli bod

Prosto je neverovatno kako se fudbaleri Srbije nisu vratili sa tri boda – Irska je u samom finišu srećno došla do pogotka i jednog boda 1:1.

Imali su "orlovi" lepu igru, opasne napade, dobre prilike za gol, čak i poveli, ali je sve to prosuto u jednom trenutku dekoncentracije i loše reakcije odbrane.

Čak 19 udaraca ka golu Irske uputili su srpski fudbaleri, čak devet u okvir gola, na kojem je stajao večeras mađioničar Gevin Bazunu.

Mladi golman Irske i engleskog trećeligaša Portsmuta pravio je čuda na golu i sprečio pravu katastrofu svog tima. Na kraju, ispostaviće se, zaslužniji je za bod svog tima od svih ostalih saigrača zajedno.

Srbija je od prvog minuta preuzela terensku inicijativu. Nemanja Gudelj i Sergej Milinković-Savić dominirali su na srdini teran, Tadić dirigovao završnicom napada, a Mitrović i Vlahović vodili veliku borbu za snažnom irskim štoperima.

Selektor Stojković odlučio je da počne meč sa dva napadača – i nije pogrešio.

Veliki problem bio je što lopta nije htela u gol, a još veći što je na njemu stajao mladi Bazunu.

Ipak, Srbija je došla do vođstva u 20. minutu. Tadić je izveo korner, popularni SMS bio najviši u skoku na prvoj stativi i glavom prosledio loptu u gol Irske.

Reađali su se lepi napadi Srbije, Tadić, Kostić i Đuričić bili su raspoloženi za kreaciju, nešto manje Mitrović i Vlahović, ali je posle prvih 45 minuta izgledalo da novi pogodak visi u vazduhu.

U drugom poluvremenu tempo je znatno mirniji, ali ni to nije sprečilo "orlove" da stvore veliki broj prilika.

Bazunu je branio sve – udarce Mitrovića (dvaput), Radonjića, Kostića, a onda je u 87. minutu usledila kazna za sve promašene prilike.

Posle jednog prekida stvorila se gužva u kaznenom prostoru Rajkovića. Sergej Milinković-Savić pokušao je da otkloni opasnost, ali je loptom pogodio Milenkovića, a ona se otkotrljala u mrežu.

Pokušali su Irci da iskoriste momentum i dođu do kompletnog preokreta, ali je Rajković sjajnom intervencijom spasao katastrofu.

U poslednjim trenucima Nemanja Gudelj pogodio je prečku i to je bilo sve što su "orlovi" uradili na "Aviva" stadionu u Dablinu.

Posle pet odigranih mečeva, Srbija je osvojila 11 bodova i sada je drugoplasirana na tabeli Grupe A sa dva boda manje u odnosu na Portugaliju.

Irska je doška do drugog boda u takmičenju i zauzima četvrto mesto, iza Luksemburga, a ispred poslednjeplasiranog Azerbejdžana.

Do kraja kvalifikacija Srbija igra još tri meča, protiv Azerbejdžana u Beogradu, Luksemburga i Portugalije u gostima, a upravo taj poslednji meč odlučiće ko će u Katar sa prvog mesta u grupi, a ko u baraž sa drugog.