„Orlovi“ još čekaju let za EP: Srbija novu šansu ima u baražu

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je danas protiv Ukrajine 2:2 (1:1) u poslednjoj utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020.Malo je nedostajalo da izabranici Ljubiše Tumbakovića nanesu prvi poraz Ukrajincima, ali, ipak, nisu uspeli.Srbija je pred nekoliko hiljada navijača na stadionu „Rajko Mitić“ došla u vođstvo golom Dušana Tadića u 9. minutu iz penala, izjednačio je Roman Jaremčuk u 32, novu prednost doneo je Aleksandar Mitrović u 56. minutu, svojim 34. pogotkom u reprezentaciji, da bi u 90+3. minutu, bukvalno u poslednjem napadu, izjednačio „rezervista“ Ertem Besedin.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Srbija bez direktnog plasmana na EP – Portugalci pobedili, a „orlovi“ osvojili samo bod u Beogradu Istovremeno, Portugalija je pobedila u Luksemburgu 2:0, golovima Bruna Fernandeša u 39. i Kristijana Ronalda u 86. minutu.Na kraju Ukrajina sa 19 i Portugalija sa 17 bodova idu na finalni turnir a Srbiji sa 16 bodova sledi baraž Lige nacija, u martu naredne godine, prvo protiv Norveške u gostima.