Napredak ima lek za crveno – bele

Napredak je jedini ove sezone savladao Crvenu zvezdu, a da Kruševljani znaju da igraju sa Beograđanima potvrdili su i na ‘’Rajku Mitiću’’

U 27. kolu Superlige, Crvena zvezda i Napredak odigrali su nerešeno 1-1

Zvezda nije uspela da nastavi savršeni niz u drugom delu sezone, a ‘’čarapani’’ su nakon dve pobede i dva poraza, došli do prvog remija.

Izabranici Vladana Milojevića vodili su golom Krstičića od 52. minuta i imali su tri boda do 90. minuta, a onda je Eskić u 91. izjednačio i time utišao Marakanu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo pravih prilika, Zvezda nije uspela da materijalizuje posed, a Kruševljani iz jedne ozbiljnije šanse da savladaju Borjana.

Inicijativa crveno – belih donela je rezultat u 52. minutu

Posle kornera se odbila lopta do Krstičića, on je snažno šutirao sa 17 metara u sami levi ugao Petrovićevog gola.

U nastavku su šanse imali crveno – beli, ali i gosti.

U završnici je tempo pao i činilo se da je Zvezda na dobrom putu da dođe do 23. trijumfa, a onda je posle odlične akcije gostiju Vukanović pogodio stativu kao nagoveštaj mogućeg gola.

Pretnju nisu dovoljno ozbiljno shvatili defanzivci domaćeg tima,  i u nastavku su posle centaršuta Boranijaševića sa desne strane, dozvolili Vukanoviću da spusti loptu glavom na peterac Eskiću koji je bio spretan da loptu ćušne u mrežu.

Ekipa Vladana Milojevića je zabeležila treći remi, a Kruševljani došli do petog nerešenog rezultata.

Zvezda sada ima 12 bodova u odnosu na Partizan, dok je Napredak skočio na 6. mestu sa 41. bodom.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Mačvi, dok Napredak dočekuje Mladost.

Pre toga, i jedne i druge očekuju obaveze u četvrtfinalu Kupa. Napredak dočekuje Čukarički, dok mačva dočekuje Crvenu zvezdu.

Kategorije:

Super Liga Fudbal var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});