Napoli sa Fijorentinom nastavio pobedničku seriju, Roma nadigrala Empoli

Fudbaleri Napolija slavili su u Firenci posle preokreta jer su domaćini dobro ušli u meč i poveli u 28. minutu golom Lukasa Martinesa Kuarte na asistenciju Dušana Vlahovića.

Samo desetak minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za gostujući tim, a Lorenco Insinje ne uspeva da pogodi mrežu ali Irving Lozano ispravlja njegovu grešku i donosi izjednačenje na 1:1 sa koliko se otišlo na pauzu.

U nastavku već u 50. minutu Napoli dolazi do vođstva pogotkom Amir Rahmanija za 2:1 i potom uspevaju da sačuvaju prednost do kraja meča uprkos brojnim šansama domaćina.

U domaćem timu srpski internacionalci Dušan Vlahović i Nikola Milenković odigrali su ceo meč.

Napoli je vodeći na tabeli sa 21 bodom, a Fjorentina je ostala na petoj poziciji sa 12 bodova.

Fudbaleri Rome su na Olimpijskom stadionu pobedila Empoli sa 2:0 a sve je odlučeno sredinom meča.

Prvo je Lorenco Pelegrini u 42. minutu doneo prednost ekipi Žozea Murinja sa kojom se otišlo na odmor.

U nastavku meča na samom početku drugog poluvremena Henrik Mhitarjan, koji je asistirao kod vodećeg pogotka, u 48. minutu pogađa za 2:0 a potom više nije bilo neizvesnosti o pobedniku meča.

Vučica je četvrta sa 15 bodova, aEmpoli je deseti sa devet bodova.

U ranije odiranim mečevima fudbaleri Verone su na svom terenu nadigrali Speciju sa 4:0, dok su Sampdorija i Udineze podelili bodove sa 3:3.