Napoli ne može da pobedi ni sa novim trenerom

Seriju loših rezultata šampiona Italije nije uspeo da prekine ni novi trener Napolija Frančesko Kalcona, koji je prošle nedelje na klupi zamenio smenjenog Valtera Macarija.

Kalcona je u sredu vodio Napolitance do remija (1:1) sa Barselonom u prvoj utakmici dvomeča osmine finala Lige šampiona, a danas se istim rezultatom završio i debi selektora Slovačke u Seriji A.

Napoli je uzeo samo bod na Sardiniji protiv Kaljarija, što znači da je u poslednjih pet kola italijanskog prvenstva zabeležio svega jednu pobedu. Deveti je na tabeli sa 37 osvojenih bodova.

Gosti su poveli u 65. minutu golom Viktora Osimena, ali je Zito Luvumbo u šestom minutu nadoknade razočarao Napolitance i surovo ih kaznio za propuštene prilike.