NA REVANŠ BEZ PAVKOVA? Iz Zvezde poručuju da će učiniti sve da se visoki golgeter oporavi ranije

CRVENA zvezda najverovatnije neće moći da računa na Milana Pavkova u revanšu sa Kopenhagenom, sledećeg utorka (20.00) na „Parken stadionu“. Ljubimac navijača bio je danas na pregledima i snimcima koji su potvrdili da je istegnuće zadnje lože ozbiljnije i da je potrebna pauza od dve nedelje da se zaleči. Međutim, odmah posle prve procene lekara stiglo je i kratko saopštenje Crvene zvezde u kome se ističe da će klub uraditi sve da se Pavkov oporavi ranije. Između redova, to je poruka da ima vremena da se situacija popravi i da postoji kakva-takva nada da će visoki golgeter zaigrati u Kopenhagenu. Nije mu se dalo da doživi još jedno veliko veče u prvom meču sa Dancima. Već u drugom minutu požalio se na bolove, što je bio signal da trener Milojević odmah pošalje Boaćija na zagrevanje. Stisnuo je Milan zube, nastavio da se rve sa protivničkom odbranom, da bi u 44. minutu ponovo bacio navijače u trans. Kao i u prošlom meču sa Suduvom, osetio je gde će doći lopta, koja ga je umiljato poslušala i od bloka Nelsona u idealnom luku završila efektno, ispod prečke Gritebusta. PROČITAJTE JOŠ: ZVEZDA BEZ NAPADAČA U KOPENHAGENU: Pavkov pauzira dve nedeljeBOAĆI MORA BOLjE NIJE tajna da je Ričmond Boaći bio nezadovoljan što ga je trener Milojević u Helsinkiju zamenio odmah kada je Zvezda primila gol. Naravno, još manje mu je prijalo to što je na klupi počeo duel sa Kopenhagenom. Posle povrede Pavkova, u drugo poluvreme je ušao dosta mlako, pa je propustio odličnu priliku posle asistencije Marina u 50. minutu. Sa sedam metara šutirao je iznad prečke, što je slabo za golgetera njegovog kalibra. Da je dao gol za 2:0, Dancima ne bi bilo spasa. „Hej, Pavkov, skoči daj gol glavom“ skandiralo je omiljenu pesmu svih 40.000 navijača na tribinama, a on ih je još samo pozdravio dok je ulazio u tunel na kraju poluvremena. Već tada je rekao Milojeviću da neće moći da nastavi utakmicu. U nadmudrivanju i šahovskoj partiji sa najboljim danskim timom, gol Pavkova trebalo je da ostane potez utakmice i donese Zvezdi zaslužen trijumf, lep kapital pred revanš-meč. Ali, sve što su crveno-beli vredno gradili, srušeno je jednom spornom sudijskom odlukom. Portugalski arbitar Tijago Martins je u 83. minutu pretvorio teatralan pad „namazanog“ Španca Biela u najstrožu kaznu. Danci, koji do tada nisu uputili nijedan udarac u okvir Borjanovog gola, dolaze do izjednačenja i svog cilja u Beogradu. Postigli su gol, nisu izgubili. Uprkos tome što su pretrpeli mnogobrojne nepravde, na „Marakani“ su odlučili da ne komentarišu suđenje i sudiju. – Srbi smo, izdržaćemo sve i pripremićemo se maksimalno za revanš – poput generala najavio je Vladan Milojević da će se pravi fudbalski rat voditi i na „Parken stadionu“. – Bile su neke čudve odluke sudija, ali nećemo da kukamo. Idemo hrabro u Kopenhagen, pa šta bude. PROČITAJTE JOŠ: DANCI HVALE VINDOVU „PANENKU“: Vratio bi se peške da je promašioIz iskustva je poznato da ova Zvezda i te kako zna da se bori i igra kada je gusto i teško. Prošle sezone u trećem i četvrtom kolu kvalifikacija isto je protiv Trnave (1:1) i Salcburga (0:0) bilo nerešeno posle prvog meča na „Rajku Mitiću“. Liga šampiona je izborena kada se „ginulo“ u Slovačkoj i Austriji u svakom duelu, za svaku loptu. Kakvo srce kuca u grudima igrača Crvene zvezde videće se u Kopenhagenu, svi se nadaju – i u Bernu. RODIĆ BRZO U STROJU LEVI bek crveno-belih Milan Rodić izašao je ranije na meču sa Kopenhagenom zbog bolova u leđima. Iz Zvezde je potvrđeno da nema većih problema, da će se brzo vratiti u stroj i da će biti spreman za revanš sa Dancima.