NA REDU JE HELSINKI: Zvezda eliminisala Suduvu

SUDUVA je preskočena bez većih problema, na redu je Helsinki. Crvena zvezda je u revanšu prvog kola kvalifikacija za LŠ savladala litvanskog prvaka sa2:1 (2:0) i sada se okreće duelima u narednoj rundi, protiv najbolje finske ekipe. Prvi meč je sledećeg utorka na „Marakani“, revanš je 30. jula u Helsinkiju. Pred lepo ispunjem „Marakanom“, naš šampion je rutinski preslišao staru mušteriju, a najviše hrabri odlična partija napadača Boaćija, strelca prvog i asistenta kod drugog gola. Pobedom je opet dirigovao veliki znalac Marko Marin, a sigurna prolaz se nije dovodio u pitanje ni kada je Gobeljiću 60. zbog preoštrog starta dobio direktan crveni karton, ni kada je Topčagić u petom minutu nadoknade uspeo dapostigne samo počasni pogodak za goste.PROČITAJTE JOŠ: NAVIJAČI ZVEZDE UZ MIHU I KUZMIĆA: Posebne poruke za Sinišu i Ognjena (VIDEO) Još na startu, sve je leglo kao naručeno. Boaćijeva duga . molitva na kolenima pre početka utakmice, dobila je odgovor već u četvrtom minutu. Benova asistencija bila jevrhunska, a rekacija Zvezdinog napadača još bolja. Sa sedam, osam metara,bombom „kroz uši golmana“ Karduma doneo je vođstvo Beograđanima, a sebi veliko olakšanje, jer se dugo komentariše kako je daleko od prave forme i da je zaboravio da daje golove. Rano vođstvo je opustilo čitavu ekipu, rival je otvoren na vreme, što je donelo dodatnu sigurnost u Zvezdinoj igri. I Litvanci su se trudili, probali su da dugim loptama i utrčavanjima bar malo zaprete Borjanu, ali su slabo uspevali u tome. U 28. minutu gostima su potonule sve nade. Prelepa akcija, duga razmena pasova, dok lopta nije došla do doktora Marina. Razmenio je dodavanje sa Benom, akcija se crtala kao rukom, na kraju Boaći upošljava Marin a on eleganto pogađa donji levi uglić za nedostižnih 2:0. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Crvena zvezda-Suduva 2:1 Da je Boaći gladan golova, videlo se i u 38. minutu, ali tada nije imao sreće, snažan šut su golmanovi prsti skrenuli ustativu. TrenerVladan Milojevć izveo je isti tim kao i prošle nedelje u Marijanpolju, ali je bilo taktičkih pomeranja, pa je Marin ponovo bio glavni kreator, dok je Ivanić delovao po levoj strani. To je ovoga puta bila dobitna kombinacija, jer su Marinove ideje i dodavanja bili nerešiva enigma za prosečan litvanski tim. Drugo poluvreme počelo je novom Boaćijevom šansom, laganim održavljnjem prednosti, sve do 60. miunuta, kada je desni bek Marko Gobeljić zbog neopreznog i preoštrogstarta dobio ceveni karton.Pritom je teško povredio Slavickasa, koga su izneli sa terena. Situacija je vanredna, Milojević izvidi centarfora Boaćija i ubacuje defanzivca Stojkovića. I sa desetoricom, Zvezda je opasnija. Marin krade loptu u 69, pa dodaje Ivaniću koji izleće sam na golmana, ali ne uspeva da ga savlada. U nekoliko navrata su crveno-beli tražili jedanaesterac, sudija Farkaš ni u jednom trenutku na to nije pomišljao .Ben je pogodio prečku u samoj završnici, a gol u petom minutu nadoknade nije mnogo pomogao gostima, pošto je arbitar potom odsvirao kraj. POBEDI SINIŠA, KUZMIĆU IZDRŽINAVIJAČI Crvene zvezde su se uželeli evropskih utakmica. Oko 25.000 prsitalica crveno-belih dobro je popunilo tribine „Rajka Mitića“, što je odlična poseta na ovosezonskom debiju.Karnevalsku atmosferu diktirao je najtemperamentiniji „sever“, na hiljade papirnih rolni i konfeta napravilo je prelepu belu zavesu. Sredinom prvog poluvremena ogromna podrška upućena je treneru Siniši Mihajloviću i košarkašu Ognjenu Kuzmiću transparentima: „Rodio si se znajuću samo za život, živeo znajući samo za pobede, Siniša pobedi“, kao i „Kuzimići izdrži“. Početkom drugog poluvremena pozdrav bivšem kapitevu Vujadinu Saviću, koji je otišao u kiparski APOEL. „Takva Zvezdaška porodica ne rađa se često, u Crvenoj zvezdi za Saviće, uvek je rezervisano mesto“ STRELCI: Boaću u 4, Marin u 28.za Crvenu zvezdu, a Topčagić u 90. + 5 za Suduvu. Stadion: Rajko Mitić“. Gledalaca: 23.752. Sudija: A. Farkaš 5 (Mađarska). Crveni karton: Gobeljić (C. zvezda) u 60.CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Gobeljić 6,5, Babić 7, Milunović 7, Rodić 7 – Jovičić 7,5, Jovančić 7 – Marin 8 (od 88. Pavkov -), Ivanić 7 (od 82. Vukanović -), Ben 7 – Boaći 8 (od 64. Stojković -).SUDUVA: Kardum 6,5 – Švrljuga 6, Jankauskas 6, Kerla 6, Živanović 6, Slavickas 6 (od 64. Hladik 6 ) – Čađenović , Golubickas, Verbickas (od 77. Rikets –) – Gotal (od 51. Tadić ), TopčagićIGRAČ UTAKMICE: Marko Marin (C. zvezda)