Mitjiland sprečio Zvezdu da već sada prođe u šesnaestinu finala

Fantastičnim golom Mirka Ivanića Crvena zvezda je pobedila Ludogorec i zadržala prvo mesto na tabeli grupe F sa 10 bodova, a u šesnaestinu finala mogla je da je pogura Braga.

Bilo je 2:2 do poslednjeg minuta, kada je Evandro pogodio sa penala i doneo Dancima trijumf od 3:2.

Prethodno su pogađali Svjatčenko i Isaksen na jednoj, a Orta i Galeno na drugoj strani.

U poslednjem kolu Zvezda gostuje u Bragi, dok Mitjilend ide u Bugarsku na megdan Ludogorecu.

U grupi E Galatasaraj i Lacio su overili plasman u narednu fazu – turski predstavnik je sa 4:2 deklasirao Olimpik iz Marselja u derbiju, dok su Lacijali rezultatom 2:0 pobedili Lokomotivu u Moskvi.

Galata je trijumfovala na krilima Sofijana Fegulija, koji je ubeležio gol i asistenciju, u strelce se upisao još i Aleksandru Čičaldau, dok je Duje Caleta-Car postigao auto-gol.

U nastavku je Babel overio nova tri boda, a dva komada za goste delo su Arkadijuša Milika.

Turci su prvi sa 11 bodova, tri više od Lacija, koji je slavio u Moskvi zahvaljujući dvostrukom strelcu Čiru Imobileu.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao je od 59. minuta, kada je zamenio Lukasa Leivu.

Bajer je u Leverkuzenu napravio preokret na Seltikom (3:2) i obezbedio prvo mesto u grupi G, dok kao drugi prolazi Betis nakon trijumfa nad Ferencvarošem sa 2:0.

U poslednjoj, grupi H, Vest Hem je potvrdio prvo mesto pobedom protiv Rapida u Beču, a u finišu prvog poluvremena pogađali su Jarmolenko i Nobl.

Dinamo Zagreb je sada drugi sa sedam bodova, posle remija u duelu sa Genkom rezultatom 1:1 – Belgijanci takođe imaju šanse jer su kolo pre kraja na pet osvojenih bodova.