MINIMALAC ZAHVALjUJUĆI STOJKOVIĆU: Partizan slavio na “Karađorđu” nad Proleterom

Partizan je zabeležio i peti prvenstveni trijumf. Danas na “Karađorđu” “crno- beli” su nadigrali novosadski Proleter u duelu koji je obeležila tvrda igra i obostrani promašaji, a posebno domaćeg tima, čiji su napadači čak dva puta pogađali prečku. Sa te strane, može se reći da je ekipa iz Humske jedan imala Fortunu uz sebe tim pre što je nedostajalo više kreacije na sredini terena ali i odlučnosti u napadu. Međutim, imali su i Vladimira Stojkovića među stativama, koji je u odsutnom trenutku spasao svoj tim odbranivši penal Mirosavljevu. Jedini pogodak na meču u kojem nije nedostajalo prilika, pao je u u 13. minutu. Pantić je odlično proigrao Rikarda, napadač “crno- belih” šutirao iz prve, a lopta je zakačila domaćeg štopera Lambulića, prevarila golmana Vesića i odsela u mreži. PROČITAJTE JOŠ: ISPITI DO ZVEZDE: Fudbaleri Partizana gostuju Proleteru u Novom Sadu Veći deo duela igrao se između dva “šesnaesterca” a utisak je da su u prvom delu gosti, a u nastavku domaći, imali blagu, prividnu prednost i dominaciju na tom delu igrališta. Priliku za izjednačenje imali su Ćuković i Mićić, čiji su šutevi iz izglednih pozicija završili pored Stojkovićevog gola. Na drugoj strani Zakarić je pripretio u dva navrata, ali ne dovoljno ubedljivo. U nastavku, domaći igrači su “osetili” rivala i pokušavali da stignu do izjednačenja pa uzbuđenja nisu izostala. Najizgledniju priliku za to imao je Miroslavljev sa penala. Posle duela Vulićevića i Čovića, arbitar Nikolić iz Kragujevca je pokazao na belu tačku za domaće, pošto se njihov napadač obreo na travi. Međutim, šut Mirosavljeva, koji je gađao donji desni ugao, Stojković je pročitao i maestralno odbranio. Zatim su usledili novi ataci domaćina. Čovićev šut u 70. minutu zaustavila je prečka koja se takođe isprečila lopti upućenoj od strane Hbukorca osam minuta kasnije. Mogao je i Krasić da pogodi mrežu ali je zakasnio na centaršut Vujaklije.PROČITAJTE JOŠ: POČINjE PRODAJA KARATA: Na derbi za 700 dinara Priliku da potvrdi trijumf propustio je Pantić u zaustavnom vremenu kada je iz idealne pozicije dao priliku Vesiću da se istakne. PODRŠKA CRNO-BELIMA I PORUKA NAVIJAČAPARTIZAN je sve vreme duela imao sjajnu podršku navijača sa istočne tribine koji čak ni tokom pauze između dva poluvremena nisu štedeli ni grla ni dlanove. Druga grupa navijača “crno- belih” smeštena na “jugu”, međutim, i pored jasno vidljivih klupskih i navijačkih obeležja, istakla je trasparent “Uprava napolje” i početkom nastavka skandirala protiv klupskog rukovodstva uz natpise “Ilijev odlazi a ti Bjekoviću, odj…”. Zatim se i sa “juga” zaorilo “Volim Partizan…”. PROLETER – PARTIZAN 0:1Strelci: Rikardo u 13. minutu za PartizanNovi Sad. Stadion:”Karađorđe”. Gledalaca: 3.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 6,5. Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Nikola Đorović (Kragujevac). PROLETER: Vesić 7, Tanasin 6,5, Andrejević 6,5, Lambulić 6,5, Ćuković 7, Mićić 6,5 ( od 51. Krasić 6), Plavšić 6,5, Čović 7, Bukorac 7, Čolović 6 8 od 79. Stamenić), Mirosavljev 6 ( od 66 . Vujaklija 6).PARTIZAN: Stojković 7,5, Vulićević 6,5, Marković 7, Valijente 6,5, Miletić 6,5, Šćekić 7, Kosović 7, Zakarić 7, Janković 6,5 ( od 66. Nikolić), Pantić 6,5 ( od 90. Smiljanić) ( od 80. Zdjelar), Rikardo 7,5. Žuti kartoni:Ćuković, Bukorac (Proleter), Vuklićević , Šćekić, Stojković(Partizan) IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Stojković (Partizan)