Milan rutinski do četvrtfinala Lige Evrope, Vest Hem deklasirao Frajburg

Poput Milana, ekipa Vest Hema je pobedom nad Frajburgom 5:0 u drugoj utakmici osmine finala Lige Evrope izborila narednu rundu takmičenja. Prvi meč završen je trijumfom Frajburga 1:0, te je ukupni rezultat dvomeča 5:1 u korist engleskog tima.

Milan je od starta utakmice postavio visok nivo igre koji fudbaleri Slavije nisu uspeli da upasive.

Prvi gol u Pragu viđen je u 33. minutu, a strelac je bio Kristijan Pulišić, drugi gol postigao je Ruben Loftus-Čik tri minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Rafael Leao u 51. minutu prvog poluvremena.

Počasni pgodak za Slaviju postigao je Matej Jurašek u 85. minutu meča.

Slavija je igrala s desetoricom fudbalera od 20. minuta, jer je Tomaš Holes dobio direktan crveni karton.

Vest Hem je do vođstva stigao u devetom minutu, golom Lukasa Pakete, a drugi pogodak engleskom timu doneo je Džarod Bouen u 32. minutu.

Nakon poluvremena, Aron Kresvel je u 52. minutu uspeo da postigne treći gol za Vest Hem, a Mohamed Kudus je postavio konačan rezultat, prvo je bio strelac u 77, a potom u 85 minutu igre.

Plasman u četvrtfinale su izborili i Benfika i Marsej. Benfika je bila bolja u dvomeču od Rendžersa – 3:2, a Marsej je u ukupnom rezultatu savladao Viljareal – 5:3.

Žreb za četvrtfinale Lige Evrope na progrmu je 15. marta od 13.00 u Nionu.