Milan bolji u gradskom derbiju, Ibrahimović srušio Inter

"Derbi dela Madonina" opravdao je očekivanja – Milan jena kraju izvokevao pobedu od 2:1 i zadržao stoprocentan učinak na prvom mestu na tabeli Serije A.

Očekivano, prva figura meča bio je Zlatan Ibrahimović – postigao je dva pogotka bivšem klubu i doneo nova tri boda za ekipu Stefana Piolija.

Ibrahimović je najpre promašio penal, odnosno Handanović mu je odbranio udarac, ali je Šveđanin naleteo na odbijenu loptu i doneo prednost nominalnim gostima na "Meaci" u 13. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, Ibrahimović je odlično reagovao posle dobrog prodora Leaa i rutisnki savlada Handanovića.

Inter je do poluvremena uspeo da postigne pogodak, strelac je bio Lukaku u 28. minuta, ali je Milan zadržao prednost do kraja meča i ostvario izuzetno bitan trijumf.

U drugom meču odigranom u istom terminu, Sampdorija je ubedljivo savladala Lacio sa 3:0, golovima Kvaljarele, Auđela i Damsgarda.