Mesi stigao Ronalda po het-trikovima: Argetinac se zaigrao – dve majstorije iz slobodnih udaraca (VIDEO)

Barselona je pred svojim navijačima opravdala ulogu favorita i rutinski izašla na kraj sa Seltom (4:1). Kao što to obično biva kada su Katalonci u pitanju – u centru pažnje je bio Lionel Mesi. Argentinac je prvo u 23. minutu sa penala doneo prednost svom timu, ali je onda u 42. napravio faul, dobio žuti karton, a Olaza veoma lepim golom iz slobodnog udarca poravnao rezultat. To je bio momenat koji ga je dodatno razljutio. U nadoknadi prvog dela je Mesi majstorijom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara matirao golmana Blanka koji je pokušajem parade samo dodatno ulepšao pogodak. Nije tu bio kraj. Odmah po povratku na teren, već u 48. minutu je Mesi još jednim fenomenalnim „slobodnjakom“ došao do svog trećeg gola i dobio ovacije na tribinama. Konačan rezultat je postavio Buskets u 85. minutu. Svojim 34. het-trikom u Primeri se tako izjednačio sa Kristijanom Ronaldom u tom aspektu i već će u narednim mečevima imati priliku da velikog rivala ostavi iza sebe. Barselona i Real su odigrali po 12 utakmica i dele prvo mesto sa po 25 bodova, prati ih Sosijedad sa 23, ali i mečom više.