Mesi briljirao u derbiju Barselone

Lionel Mesi još jednom je pokazao zašto je najbolji na svetu. U derbiju Barselone, Argentinac je postigao dva lepa pogotka za svoj tim protiv Espanjola, u trijumfu od 4:0.

Barsa je na "RCDE" stadionu rešila pitanje pobednika već u prvom poluvremenu. Mesi, Dembele i Suarez doneli su ubedljivu prednost, koju je u nastavku zaokružio Mesi još jednim divnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Barsa je tako zadržala prvo mesto na tabeli Primere posle 15 kola, sa 31 osvojenim bodom, tri više od Sevilje i Atletika iz Madrida.

"Jorgandžije" su na svom terenu ubedljivo savladale ekipu Alavesa sa 3:0, golovima Kalinića, Grizmana i Rodriga, pa su se izjednačile na drugom mestu na tabeli sa Seviljom.

Sevilja je gostovala u Valensiji i imala prednost golom Sarabije, da bi bod "slepim miševima" doneo Dijakabi u sudijskoj nadoknadi vremena.

Selta je kao gost savladala ekipu Viljareala sa 3:2.