Martineli se raspucao tek u sudijskoj nadoknadi, Arsenalova „petarda“ protiv Palasa

Prvi prvenstveni meč u 2024. godini i ubedljiva pobeda „Tobdžija“ na „Emirejtsu“.

Prvi pogodak je pao u 11. minutu preko Gabrijela Magalaesa. Sledio je autogol u 37. minutu Dina Hendersona za 2:0 posle prvog poluvremena.

Na 3:0 je povisio Leandro Trosar u 59. minutu. Poslednji minuti pripali su Gabrijelu Martineliju, dvostrukom strelcu u sudijskoj nadoknadi, u 90+4. i 90+5. minutu meča.

Arsenal je prekinuo kratak niz loših rezultata u prethodna tri kola sa jednim remijem i dva poraza. Trenutno su sa 43 boda izjednačeni sa Mančester sitijem i Aston vilom između drugog i četvrtog mesta, s tim što „građani“ imaju meč manje. Sledi im gostovanje kod Notingema foresta.

Kristal palas je na 14. mestu sa 21 bodom.