Mančester junajted nadigrao Siti posle preokreta u derbiju

Tokom većeg dela meča odvijao se ravnopravan duel sa šansama na obe strane ali je prvo poluvreme završeno bez goloba.

U nastavku prvi do vođstva dolaze gosti u 60. minutu kada je Džejk Griliš odlično reagovao na centaršut Kevina De Brunea i glavom poslao goptu u mrežu za 1:0 za gostujući Mančester siti.

Nepunih dvadesetak minuta kasnije domaćini uspevaju da za samo par minuta načine preokret za vođstvo, a ispostaviće se i za konačnu pobedu.

Prvo je Bruno Fernancez u 78. minutu sjajnim šutom sa ivice šesnaesterca izjednačipo na 1:1, a potom je par ninuta kasnije Markus Rošford uvećao na 2:1.

Uprkos nekoliko dobrih šansi gostiju, Mančester junajted uspeva da sačuva prednost do kraja meča i konačne pobede i sada je treći na tabeli sa 38 bodova, samo jednim manje od današnjih suparnika u derbiju.

Vodeći na tabeli sa 44 boda je Arsenal koji u nedelju gostuje timu Totenhema.