Mančester junajted i Vulverhempton minimalnim pobedama obezbedili četvrtfinale kupa

Mančester junajted je u meč ušao kao veliki favorit ali je do pobede došao u samom finišu meča u 89. minutu pogotkom Kazemira.

I domaćini su imali brojne šanse ali je Onana sjajnim odbanama uspeo da sačuva mrežu i praktično u duetu sa Kazemirom obezbedi plasman u četvrtfinale.

I Vulverhempton se minimalnom pobedom protiv Brajtona na svom terenu izborio za plasman u četvrtfinale FA Kupa gde će se boriti protiv Koventrija i u tom meču će biti domaćini.

Pobedu im je na samom startu meča, golom već u drugom minutu, doneo Mario Lemina. Gosti su potom potpuno preuzeli inivijativu tokom celog meča ali nisu uspeli da izmene rezultat.

Na svom terenu je slavio i Čelsi nadigravši Lidsa sa 3:2 u samom finišu meča.

Na golu Čelsija je umesto srpskog reprezentativca Đorđa Petrovića bio Robert Sančez, pa je možda i to uticalo na vrlo neizvestan ishod meča do samog kraja.

Tim Lidsa, koji se bori za povratak u Premijer ligu i trenutno je drugi na tabeli Čempionšipa, odlično je počeo meč i poveo preko Džozefa već u osmom minutu.

Ipak domaćini već u 15. minutu dolaze do izjednačenja kada je Kaisedo odlično uposlio Džeksona koji postiže pogodak, a već u 37. minutu preuzimaju vođstvo kada je na asistenciju Sterlinga pogodio Mudrik.

Gosti nastavljaju sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu a Džozef u 59. minutu postiže i drugi pogodak za izjednačenje i uvodi meč u neizvesnu završnicu.

Činilo se da će uslediti produžeci, ali je potom Poketino poslao na teren sve najbolje što je imao, Čilvela, Galagera, Palmera i Kolvila. I isplatilo mu se, u 90+1. minutu Enco Fernandez je lepo uposlio Galagera, a on je rutinski sa 15 metara savladao Meslijea za prolazak u narednu rundu.

Najmanje neizvesnosti bilo je u dueli Liverpula i Sautemptona gde su domaćini, iako sa znatno izmenjenim i podmlađenim timom, odneli ubedljivu pobedu sa 3:0 i obezbedili plasman u četvrtfinale.

U borbi za polufinale snage će odmeriti sa Mančester junajtedom na Old Trafordu.