Maltežani su videli “Čair“

Fudbaleri Radničkog vratili su se na evropsku mapu, nakon 35 godina posta, ubedljivom pobedom nad malteškom Gzirmo.

Nišlije su slavile sa 4:0 i čini se završile posao oko plasmana u drugu rundu već na “Čairu“.

Da će utakmica ići u dobrom pravcu po Radnički najavio je Radovan Pankov koji je u 14. minutu, posle kornera Stanisavljevića, bio najviši u kaznenom proznoru gostiju i doneo prednost srpskom predstavniku.

U prvom poluvremenu više golova nismo videli. Istina jedna lopta je završila u mreži “meraklija“ ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Nastavka je doneo apsolutnu inicijativu domaćina pa je u 53. minutu Nermin Huskić iskoristio dodavanje Petra Grbića i razgalio 10 000 gledalaca prvencem u svom novom klubu.

Tri minuta kasnije Marko Mrkić je povisio na 3:0 nakon nove asistencije Stanisavljevića.

Konačan rezultat i tačku na ubedljivu pobedu Radničkog stavio je Haskić krunisavši sjajnu akciju golom u 85. minutu.

Zanimljivost ovog duela je i da je trener Nišlija Nenad Lalatović poslednjih nekoliko minuta utakmice pratio s tribina pošto ga je sudija isključio jer je pored terena pimplovao loptu.

Revanš je za sedam dana na Malti.

Kategorije:

Medjunarodni Fudbal Liga Evrope var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});