„Madrilenjo“ bez pobednika – Ljorente u poslednjem minutu doneo Atletiku poravnanje

Real Madrid ostaje lider na tabeli La Lige, ali nije uspeo da se odlepi od Đirone koja sada zaostaje dva boda.

„Kraljevski klub“ ponovo je remizirao sa gradskim rivalom u „Madrilenjo“ derbiju.

Real je dobro ušao u meč. U prvih pola sata kontrolisali su igru i pretili Atletiku konstantno. Igra domaće ekipe isplatila se u 20. minutu kada je Brahim Diaz koji je dobio priliku u startnoj postavi ispred Vinisijusa Juniora zatresao mrežu Jana Oblaka.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, ali je Atletiko uspeo da se oslobodi pritiska.

Ekipa Dijega Simeonea bolje je ušla u drugo poluvreme. Stefan Savić je već u 48. minutu zatresao mrežu Lunina, ali je gol poništen zbog prekršaja nakon intervencije iz VAR sobe.

Atletiko se nije predavao, a onda je Ljorente u trećem minutu sudijske nadoknade na asistenciju Memfisa Depaja poravnao na 1:1 i postavio konačni rezultat na meču.

U ostalim mečevima Betis i Hetafe remizirali su 1:1, a Viljareal i Kadiz 0:0. Selta Vigo u gostima nadigrala je Osasunu 3:0.