Luton umalo oteo bodove Arsenalu, Rajs sačuvao „tobdžije“ na vrhu

Malo je nedostajalo da Luton prekine pobedonosnu seriju Arsenala, ali je gol Deklana Rajsa u poslednjim trenucima meča ostavio ekipu Mikela Artete na prvom mestu na tabeli Premijer lige.

Novajlija u eliti odigrao je odličan meč, u jednom trenutku čak i poveo 3:2, ali je Arsenal „na mišiće“ došao do preokreta i četvrte uzastopne pobede u engleskom fudbalskom šampionatu.

Martineli je u 20. minutu doneo prednost „tobdžijama“, izjednačio je Ošo, da bi Žezus golom u poslednjem minutu postavio rezultat prvog dela igre.

Adebajo i Barkli doneli su preokret Lutonu, ali se Arsenal pomučio i došao do tri boda golovima Haverca i Rajsa.

Arsenal je prvi na tabeli sa 36 osvojenih bodova, pet više od Liverpula i šest od Sitija, koji u sredu igraju svoje mečeve 15. kola.

U prvoj utakmici kola, Vulvsi su na svom terenu bili bolji od barnlija, golom Korejca Hvanga.