„Ludnica“ i sedam golova u Pragu, Napoli i Rendžers sačuvali nadu za prolaz

U grupi A odigrana je nazanimljivija utakmica jer je prava "ludnica" viđena u Pragu, gde je Olimpik iz Liona trijumfovao nakon velikog preokreta – 4:3.

Imali su domaćini dva gola viška posle 19 minuta (oba postigao Haraslin, ali je francuski klub došao do preokreta. Pogađali su Ekambi dvaput, odnosno Uar i Paketa.

Lion je došao do trećeg trijumfa, ima pet bodova više od Sparte, koja je ispred Rendžersa (3). Škoti, koje vodi Stiven Džerard, nad Brenbijem ostvarili prvi trijumf, rezultatom 2:0.

U jednom od derbija odigranom u grupi B, Monako je pobedio PSV u Ajndhovenu sa 2:1, zahvaljujući Boaduu i Diopu.

"Kneževi" su prvi sa sedam bodova, pet je sakupio Real Sosijedad koji je minimalnim rezultatom bio bolji od Šturma, dok je PSV pao na treće mesto sa četiri boda.

Prvi trijumf ostvario je i Napoli (3:0) nad Legijom iz Varšave, pa je tako sačuvao šansu da se plasira dalje iz grupe C.

U grupi D Ajntraht je u Frankfurtu savladao Olimpijakos 3:1, a ceo meč na terenu proveo je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Liga
Evrope – treće kolo:

Grupa
A:
Sparta
Prag – Olimpik Lion
3:4 (2:1)
(Haraslin 4, 19, Krejči 90+6 – Ekambi
42, 88, Uar 53, Paketa 67)
Rendžers – Brenbi 2:0 (2:0)
(Balogun
18, Ruf 30)

Tabela:
1. Olimpik
Lion 9
2. Sparta
Prag 4
3. Rendžers 3
4. Brenbi 1

Grupa
B:
PSV – Monako
1:2 (0:1)
(Gakpo
59 – Boadu 20, Diop 89)
Šturm
Grac – Real
Sosijedad
0:1 (0:0)
(Isak
69)

Tabela:
1. Monako
7
2.
Real
Sosijedad 5
3.
PSV 4
4. Šturm
Grac 0

Grupa
C:
Napoli – Legija Varšava
3:0
(0:0)
(Insinje
76, Osimen 80, Politano 90+5)
Spartak
Moskva – Lester
siti 3:4 (2:1)
(Sobolev
11, 86, Larson 44, – Daka 45, 48, 54, 79)

Tabela:
1. Legija
Varšava 6
2. Lester
siti 4
3. Napoli 4
4. Spartak
Moskva 3

Grupa
D:
Ajntraht
Frankfurt – Olimpijakos
3:1 (2:1)
(Bore 26, Ture 45+3, Kamada 59 – El
Arabi 30)
Fenerbahče – Antverp 2:2
(2:1)
(Valensija
21, 45p – Samata 2, Gerkens 62)

Tabela:
1. Ajntraht
Frankfurt
7
2. Olimpijakos 6
3. Fenerbahče 2
4. Antverp 1

Grupa
E:
Lacio – Olimpik Marselj 0:0
(0:0)
Lokomotiva
Moskva – Galatasaraj
0:1 (0:0)
(Akturkoglu 82)

Tabela:
1. Galatasaraj 7
2. Lacio 4
3. Olimpik
Marselj 3
4. Lokomotiva
Moskva 1

Grupa
F:
Mitjiland – Crvena
zvezda 1:1 (0:0)
(Dir
78 – Ivanić 58)
Ludogorec – Braga 0:1
(0:1)
(Orta
7)

Tabela:
1. Crvena
zvezda 7
2. Braga 6
3. Mitjiland 2
4. Ludogorec 1

Grupa
G:
Betis – Bajer Leverkuzen 1:1
(0:0)
(Iglesijas
75 – Andrih 82)
Seltik –
Ferencvaroš 2:0
(0:0)
(Furuhaši
57, Vecšei 81ag)

Tabela:
1. Bajer
Leverkuzen 7
2. Betis 7
3. Seltik 3
4. Ferencvaroš 0

Grupa
H:
Rapid
Beč –
Dinamo Zagreb 2:1
(2:1)
(Grul
9, Hofman 34 – Oršić 24)
Vest
Hem – Genk
3:0 (1:0)
(Doson
45+1, Diop 57, Bouen 59)

Tabela:
1. Vest
Hem 9
2. Dinamo
Zagreb 3
3. Rapid
Beč 3
4. Genk 3

(Radio-televizija Srbije)

Напишите коментар