Liverpul posle preokreta nadigrao Brajton u Premijer ligi

Iako je Liverpul važio za velikog favorita u meču gosti su odlično ušli u meč i poveli već u drugom minutu igre golom Denija Velbeka.

Dalje se odvijao vrlo ravnopravan duel a domaćini su uspeli da dođu do izjednačenja u 27. minutu pogotkom za 1:1 Luisa Dijaza sa koliko se otišlo na poluvreme.

U nastavku domaćini preuzimaju inicijativu, a pobedu ekipi sa Enfilda je doneo Mohamed Salah u 65. minutu.

Interesantan je podatak da je Liverpulu ovo već sedmi meč u ovoj sezoni koji je uspeo da dobije posle rezultatskog preokreta čime su upisali još jedan rekord u klupsku istoriju.

Liverpul se nalazi na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 67 bodova iz 29 utakmica, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Šefild junajted.

Fudbaleri Brajtona su trenutno na devetoj poziciji na tabeli Premijer lige sa 42 boda, a u narednom kolu gostovaće Brentfordu.

U poslednjoj utakmici 30. kola snage će odmeriti Mančester siti i Arsenal.