Liverpul i Roma na korak do plasmana u četvrtfinale Lige Evrope

U prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope, Liverpul i Roma su obezbedili miran revanš susret protiv praške Sparte, odnosno Brajtona.

Karabag i Bajer Leverkuzen su odigrali remi 2:2, kao nešto ranije Sporting i Atalanta 1:1.

Liverpul je silovito započeo meč protiv Sparte i već u petom minutu igre Aleksis Makalister je doneo prednost gostima, golom iz penala. Drugi pogodak na meču delo je Darvina Nunjeza, posle asistencije Hervija Eliota.

U finišu prvog poluvremena Liverpulu je Nunjez doneo i treći gol, s tim što je ovoga puta asistent bio Makalister.

Početkom drugog poluvremena, delovalo je da će se praški tim vratiti u igru. Srpski fudbaler Veljko Birmančević je uputi udarac ka golu Liverpula, ali je Konor Bredli loše reagovao i postigao autogol za 3:1 u korist engleske ekipe.

Međutim, Luis Dijaz je u 53. minutu opet Liveprulu doneo tri gola prednosti, nakon dodavanja Harvija.

Konačan rezultat utakmice postavio je Dominik Soboslaj u 95. minutu.

Roma efikasnom igrom savladala Brajton

Fudbaleri Rome su savladali u prvom meču osmine finala Lige Evrope tim Brajtona 4:0.

Goleadu na „Olimpiku“ otvorio je Paulo Dibala pogotkom u 13. minutu, a Romelu Lukaku je zatvorio prvi deo igre golom u 43. minutu meča.

Posle poluvremena, Roma je postigla još dva gola. Prvo je Đanluka Mančini u 63. minutu postigao treći gol, a potom je Brajan Kristante u 68. postavio konačan rezultat meča.